Porady

Profesjonalne przyrządy pomiarowe polskiej firmy Nivel System

Profesjonalne przyrządy pomiarowe polskiej firmy Nivel System

Nivel System jest polską marką oferującą profesjonalny sprzęt pomiarowy, który spotkamy na większości placów budów, w rolnictwie, leśnictwie, sektorze energetycznym czy w szeroko pojętym sektorze przemysłowym. Sprzęt Nivel System odznacza się bardzo wysoką jakością oraz niesamowicie atrakcyjną ceną. Sprawdź przegląd najpopularniejszych instrumentów pomiarowych marki Nivel System.

Przegląd profesjonalnego sprzętu pomiarowego Nivel System

Marka Nivel System funkcjonuje na polskim rynku od 2003 roku i przez przeszło 16 lat zapewniła sobie solidną i ugruntowaną pozycję, a także rozpoznawalność przez europejskich profesjonalistów. Początkowo firma skupiała się na produkcji optycznych i laserowych przyrządów i akcesoriów pomiarowych, jednak z czasem zaczęła oferować również systemy kontrolujące pracę maszyn, laserowe systemy pomiarowe.

Niwelator optyczny Nivel System N24X

Standardowy model precyzyjnego niwelatora optycznego serii N24X od Nivel System pozwala na realizowanie precyzyjnych pomiarów różnic wysokości. Dzięki zaawansowanemu układowi optycznemu instrument gwarantuje czytelny obraz, a magnetyczny kompensator redukuje drgania w niestabilnym terenie. Niwelator zapewnia wysoki stopień ochrony IP 66, przez co jest odporny na pył oraz wodę. Model zapewnia 24x powiększenie, dokładność 2 mm/km, minimalną ogniskową na poziomie 0,3 m oraz zdolność rozdzielczą wynoszącą 3,5”.

Niwelator laserowy Nivel System NL500

Obrotowy niwelator laserowy Nivel System serii NL500 to wszechstronne oraz wielofunkcyjne narzędzie pomiarowe do realizowania pomiarów na zewnątrz pomieszczeń. Urządzenie zapewnia zasięg do 600 m, a emitowana czerwona wiązka laserowa pozostaje widoczna nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Sprzęt pozwala na wyznaczanie płaszczyzn poziomych, pionowych i pochylonych, a także umożliwia określanie pionu i kątów prostych. Prezentowany niwelator od Nivel System wyposażony jest w odporną obudowę o klasie odporności IP 66 oraz zapewnia dokładność +/- 1 mm/10 m.

Teodolit Nivel System DT-2L

Teodolit elektroniczny Nivel System DT-2L to precyzyjny, 2-sekundowy sprzęt pomiarowy ze wskaźnikiem laserowym, który umożliwia operatorowi szybko i łatwo wyznaczyć kierunek, kąt i spadek. Prezentowany instrument pomiarowy wyposażony jest w jednoosiowy kompensator, pionownik laserowy oraz w solidną obudowę odporną na trudne warunki atmosferyczne. Urządzenie gwarantuje dokładność na poziomie 2”, minimalny odczyt 1”/5”, ogniskowanie do 1,35 m oraz 30x powiększenie. Dzięki klawiaturze z 6 przyciskami obsługa teodolitu Nivel System DT-2L jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Dalmierz laserowy Nivel System HDM-120

Wysokojakościowy dalmierz laserowy Nivel System HDM-120 to profesjonalne urządzenie, które pozwala na dokładne i szybkie pomiary odległości. Instrument zarządzany jest z poziomu czytelnego kolorowego wyświetlacza, który prezentuje wyniki pomiarów i obliczeń. Wyniki mogą być przesyłane do komputera lub urządzeń mobilnych za pomocą interfejsu USB lub Bluetooth. Dalmierz laserowy Nivel System HDM-120 zapewnia dokładność pomiaru na poziomie +/- 2 mm przy zasięgu do 120 m oraz wyposażony jest w podstawowe funkcje pomiarowe oraz pozwala realizować bardziej skomplikowane obliczenia. Oprócz tego HDM-120 posiada moduł Bluetooth, który pozwala na przesyłanie danych do komputera lub smartfona.

Dodatkowa lektura: http://www.fasingenergia.pl/dalmierz-laserowy-dla-wymagajacych-na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-profesjonalny-dalmierz/

Similar Posts