Porady

Skrzynka na listy. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Skrzynka na listy. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przepisy prawne regulują obowiązek posiadania skrzynki na listy. Jej brak może skutkować karą wysokiej grzywny, ale także możemy nie otrzymać przesyłki lub rachunku od listonosza. Skrzynka na listy to nie tylko konieczność. Może ona zdobić naszą posesję. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu skrzynki na listy.

Design w parze z praktyką

Z pewnością wybierając skrzynkę na listy będziemy sugerować się jej wyglądem. Sugerujemy jednak, aby w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jej praktyczność. Skrzynka na listy to wybór na lata, dlatego powinna być starannie wykonana z materiału najwyższej jakości i odpornego na zmienne warunki atmosferyczne. W ofercie sklepu bonmario.com oferujemy precyzyjnie wykończone skrzynki na listy ze stali ocynkowanej, nierdzewne lub aluminiowe, a także przeznaczone do pomalowania farbą zabezpieczającą przed korozją.

Kolejną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie wrzutu korespondencji przed zamoknięciem. Otwór wrzutowy skrzynki powinien być mocowany od góry lub na jej przedniej ścianie. Specjalny daszek ma zabezpieczać korespondencję przed deszczem. Na funkcjonalność skrzynki wpływa także specjalne okienko, które pozwala szybko obejrzeć jej zawartość bez konieczności jej otwierania. Zwróćmy uwagę na to, czy skrzynka na listy posiada tabliczkę informacyjną z danymi adresowymi i numerem domu, którego umieszczenie również jest obowiązkowe.

Ponadczasowa klasyka czy nowoczesny minimalizm?

Chcemy, aby wykończenie terenu wokół naszej posesji było estetyczne a jego elementy były ze sobą spójne. Do domu w klasycznym stylu i kutym ogrodzeniem idealnie będą mocno stylizowane skrzynki na listy z rzeźbionymi zdobieniami. Tego typu skrzynki są specjalnie patynowane, by nadać im klasyczny, postarzany charakter.

Z kolei minimalistyczne, nadążające za nowoczesnymi trendami modele mają prosty kształt, jednolitą powierzchnię i wykończenie matowe lub w połysku. Modele natynkowe, przelotowe (do wbudowania w elewację lub ogrodzenie) to minimalistyczne i designerskie rozwiązanie. Każda ze wspomnianych skrzynek na listy jest dostępna w naszej ofercie i doskonale wpasuje się w styl danego otoczenia.

Dodatkowe elementy skrzynek na listy

Bez względu na model skrzynki na listy, ma ona zagwarantować bezpieczeństwo i wygodę dostarczanych przesyłek. Niektóre ze skrzynek na listy mają wbudowane takie elementy jak gazetnik, domofon lub paczkomat. Takie rozwiązania są nie tylko designerskie, ale także praktyczne. W końcu kurier jest w stanie pozostawić nam paczkę w zabezpieczonym miejscu na naszej posesji.

Similar Posts