Niemiecka marka DEPA jest cenionym producentem pomp dedykowanych do aplikacji przemysłowych – zwłaszcza tych, wymagających spełnienia wysokich parametrów sterylności. Dlatego bardzo często stosowane są w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym, chociaż nie tylko tam. Jak wygląda aktualna oferta pomp DEPA, jakie są ich zalety i gdzie są jeszcze stosowane?
DEPA ponad 40 lat na rynku!
Firma DEPA już od 40 lat produkuje pompy membranowe szeroko stosowane w globalnym przemyśle. Wysoka jakość produktów oraz innowacyjne rozwiązania stosowane w wytwarzanych urządzeniach, stawiają markę w światowej czołówce producentów tego typu asortymentu. Instalacje, w których pompy DEPA znajdują zastosowanie, odznaczają się niezawodnością i wydajnością. Przy czym są one przyjazne dla środowiska.
Firma cały czas prowadzi badania nad innowacyjnymi technologiami, które systematycznie wdraża w swoich produktach, czyniąc je jednymi z najnowocześniejszych na rynku. Dzięki temu odznaczają się one niezwykłą wszechstronnością. I już od długiego czasu cieszą się zaufaniem klientów, w kwestii otrzymania sprawdzonego produktu o bardzo wysokiej jakości wykonania, gdzie widoczna jest dbałość o każde detale.
Warto nadmienić, że membranowe pompy DEPA można stosować również w środowiskach o zwiększonym niebezpieczeństwie, np. narażonych na wybuch oraz w innych trudnych pod względem roboczym warunkach.
Pompy DEPA – rodzaje i zalety produktów
Marka DEPA oferuje niezwykle bogatą gamę produktów, obejmującą różnego rodzaju pompy, o bardzo szerokim zastosowaniu i wysokim stopniu personalizacji. W asortymencie marki znajdziemy:
- pompy jelitowe samozasysające ELRO (seria IP, XP)
- pompy membranowe z tworzyw sztucznych (seria P)
- pompy membranowe ze stali nierdzewnej (seria L)
- pompy aluminiowe (seria M – typ pompy DH-FA)
- pompy membranowe wysokociśnieniowe wykonane ze stali nierdzewnej (seria DB)
- odlewane pompy membranowe metalowe (seria M)
- pompy proszkowe (seria DP)
Przy czym pompy DEPA zaprojektowane modułowo są proste i tanie w eksploatacji. Mała liczba zaworów i pozostałych podzespołów pozwala na ich szybką naprawę, co skraca ewentualny czas przestoju maszyn, a tym samym skutecznie ogranicza straty spowodowane koniecznością konserwacji urządzenia.
Tego typu budowa zapewnia również dużą swobodę w zastosowaniu pomp do najróżniejszych instalacji. Wszystko to sprawia, że pompy DEPA są po prostu wydajne i ekonomiczne. Producent oferuje również wyposażenie dodatkowe do swoich urządzeń, takie jak zawory płynnego rozruchu czy membrany zespolone.
Zastosowanie pomp DEPA oraz ELRO
Zastosowanie pomp DEPA oraz ELRO jest bardzo szerokie. W przypadku pneumatycznych pomp membranowych oraz perystaltycznych pomp wężowych dzięki wysokiej jakości ich wykonania, mogą one pracować z najbardziej wrażliwymi mediami. Zapewniając pełną kontrolę nad przesyłem, bez problemu sprawdzają się w pracy z materiałami ściernymi, jak i lepkimi.
Mają zastosowanie w najtrudniejszych i najbardziej wymagających środowiskach i warunkach roboczych. Natomiast dzięki możliwości samozasysania pompy DEPA oraz pompy ELRO nie zostaną uszkodzone nawet w trakcie pracy na sucho. W zależności od rodzaju pompy mogą być one stosowane do transportu materiałów zarówno neutralnych, jak i agresywnych, czystych lub abrazyjnych i zawierających cząstki stałe czy włókna, a także cieczy, czy past z predyspozycją do spieniania.
Pompy DEPA oraz ELRO są szeroko stosowane przede wszystkim w przemyśle:
- spożywczym
- kosmetycznym
- farmaceutycznym
- chemicznym
- paliwowym
Certyfikaty jakości
Samozasysające pompy DEPA posiadają certyfikat zgodności z ATEX strefy 0, czyli spełniają najwyższe normy w klasyfikacji stref zagrożonych wybuchem. Nadając się do zastosowania tam, gdzie zagrożenie wybuchem jest ciągłe i utrzymuje się ono przez długi czas.
Oprócz tego firma posiada wszystkie niezbędne certyfikaty jakości, takie jak ISO 9001 (system zarządzania jakością) oraz ISO 14001 (system zarządzania środowiskiem). A jej produkty spełniają wysokie normy higieniczne, są zgodne z normami EHEDG (certyfikat dla urządzeń stosowanych w produkcji żywności), FDA (normy amerykańskiej Agencji Żywności i Leków) i sanitarnymi specyfikacjami 3A.