Porady

Pompa głębinowa – to jest to

Pompa głębinowa - to jest to

Posiadanie własnego domu czy też działki letniskowej z niewielką altaną to przede wszystkim duża przyjemność oraz marzenie wielu z nas. Oczywiście wiąże się to także z całą masą działań, które trzeba wykonać, aby w domu albo na działce pojawił się, np. prąd, woda, czy też inne udogodnienia. Warto więc pomyśleć o wszystkim odpowiednio szybko, tak byśmy nie zostali w przyszłości niemile zaskoczeni. Wymarzone miejsce na ziemi może się bowiem wówczas zmienić w horror, a wprowadzenie koniecznych udogodnień może się okazać sprawą kosztowną oraz skomplikowaną. Jednym z poważniejszych zagadnień z jakimi możemy się spotkać, jest przemyślana gospodarka wodna. W przypadku braku rozwiązań kompleksowych konieczne może się okazać sięgnięcie po zakup dobrej oraz solidnej pompy głębinowej, która pomoże nam pozyskiwać wodę do celów pitnych, gospodarczych, itp. Warto więc dokładnie się przyjrzeć tej sprawie, zanim podejmiemy ostateczne decyzje, bo będą one miały z pewnością wpływ na komfort naszego przyszłego życia w danym miejscu.

1. Dobre pompy, solidne hydrofory – na wyciągnięcie ręki

2. Woda potrzebna od zaraz

3. Solidne rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb

Dobre pompy, solidne hydrofory – na wyciągnięcie ręki

W obecnych czasach nabycie pompy głębinowej nie powinno nam nastręczyć większych problemów. Kłopotem może być decyzja, po jaką pompę ostatecznie sięgnąć, bo rynek tych urządzeń jest naprawdę dość obszerny. Warto więc się przyjrzeć różnym ofertom, które najłatwiej będzie nam znaleźć w sieci, ale jedną z najciekawszych propozycji, są pompy i hydrofory w sklepie ogrody24.pl. Ta dobrze zaopatrzona witryna internetowa, pozwoli nam na nabycie różnorodnych pomp głębinowych, które z pewnością ułatwią nam życie: https://ogrody24.pl/pompy/pompy-glebinowe. Obecnie w ich ofercie znajdziemy trzydzieści propozycji pomp, ale ich portfolio urządzeń cały czas się zwiększa. Możemy więc liczyć na to, że z zakupów u nich wyjdziemy z takim produktem, jakiego szukaliśmy. Jak sama nazwa wskazuje pompy głębinowe służą do czerpania wody w takich miejscach, gdzie woda znajduje się dość głęboko pod powierzchnią ziemi, w wyniku czego nie damy rady tam czerpać wody przy pomocy hydroforów, czy też zwykłych pomp ogrodowych. Do zadań specjalnych potrzebne są więc urządzenia specjalne, a takie znajdziemy w sklepie Ogrody24. Znajdziemy tam także całą masę przydatnych porad, wyjaśnień oraz fachowych omówień, które sprawią, że temat zaopatrzenia naszej działki w życiodajną wodę stanie się dla nas o wiele prostszy oraz łatwiejszy.

Woda potrzebna od zaraz

Pompa głębinowa będzie konieczna wszędzie tam, gdzie poziom wody w studni znajduje się poniżej ośmiu metrów pod poziomem gruntu. Musi ona być odpowiednio dobrana do rodzaju studni, w jakiej ma się znaleźć. W rachubę wchodzą tutaj dwa rozwiązania: studnie wiercone albo studnie kopane. Znaczenie będzie także miała przepustowość naszej pompy oraz minimalna wartość ciśnienia, jaka jest nam potrzebna, żeby woda, np. poleciała z kranu w domu. Do studni kopanych musimy więc kupić pompy monoblokowe, a do studni wykonanych w wyniku wiercenia, niezbędne  będą pompy posiadające na dole silnik elektryczny, a u góry posiadające formę wielostopniowej pompy głębinowej. Pompa monoblokowa wyposażona w silnik chłodzi się sama, dzięki przepływającej przez nią wodzie. W wyżej wymienionym sklepie bez trudu nabędziemy pompy głębinowe o zróżnicowanych przekrojach, począwszy od dwóch i pół cala średnicy, a skończywszy na pompach czterocalowych. W sprzedaży są także i większe urządzenia. Ważną sprawą będzie także wydajność naszej pompy, którą producenci określają literą „Q”. Dzięki tej wartości dokładnie wiemy, ile litrów wody na minutę, może nam dostarczyć nasza pompa głębinowa.

Solidne rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb

Przy ostatecznym wyborze pompy głębinowej pod uwagę trzeba wziąć kilka zróżnicowanych parametrów. Z pewnością znaczenie będzie miał: rodzaj studni, głębokość oraz średnica odwiertu, odległość studni od domu, wysokość budynku, do którego dostarczamy wodę, głębokość na jakiej znajduje się lustro wody oraz wydajność pompy. Wszystkie te wartości powinny być tak dobrane, by nie powodować nadmiernego obciążenia urządzenia, bo to z kolei może się wiązać z różnego rodzaju potencjalnymi awariami, które mogą skutkować brakiem wody. Jeśli nie wiemy do końca, jaka pompa spełni nasze oczekiwania, dobrze by było zasięgnąć rady fachowców. Kto pyta, nie błądzi – ta stara prawda spełni się także i tym wypadku. Po dokładnym ustaleniu naszych oczekiwań oraz rozpoznaniu parametrów technicznych, możemy się udać na zakupy do wyżej wymienionego sklepu i sięgnąć, np. po pompę tego typu: https://ogrody24.pl/pompy-glebinowe-4/pompa-glebinowa-4sdm-3-18-ibo-230v-z-20m-kabla-.html. Zapewni nam ona aż dziewięćdziesiąt cztery litry wody na minutę, a moc jej silnika to 1500 watów. Pompa taka będzie mogła być podłączona do zwykłej sieci elektrycznej o napięciu dwustu trzydziestu woltów. Odporna na korozję oraz piasek występujący czasem w wodzie, posłuży nam przez wiele lat.

Similar Posts