Porady

Garaże blaszane – zastosowanie

Garaże blaszane - zastosowanie

Garaże blaszane od lat cieszą się sporym uznaniem wielu osób. Można je postawić na działce, na ogródku czy na podwórku. Raczej nie zajmują wiele miejsca, zależy też, jaki rozmiar wybierzemy.

Najbezpieczniej pod dachem

 

Powszechnym sposobem garażowania aut jest… brak garażowania. Pozostawianie auta 'pod chmurką’ to wciąż jeden z popularniejszych sposobów jego parkowania. Ma to swoje niewątpliwe zalety, bowiem nie trzeba się męczyć z codziennym otwieraniem i zamykaniem drzwi garażowych. W dłuższej perspektywie przekłada się jednakże na szybszą degradację karoserii i pojawianie się ognisk korozji. Jeżeli zależy nam na naszym samochodzie, koniecznie powinniśmy zastanowić się nad sposobami jego ochrony

Zalety garaży blaszanych

Największą zaletą garaży tego typu jest niska cena, która skłania wiele osób do zakupu. Dodatkowo, blaszaki można bardzo szybko i bez problemu zamontować, a w razie potrzeby także zdemontować. Okazuje się, że garaże z blachy od producentów renomowanych cieszą się sporą solidnością wykonania i wytrzymałością przez długi czas. 

 

Wady garaży blaszanych

Stwierdzić można, że główną wadą takiego rozwiązania jest niezbyt wysoki poziom bezpieczeństwa. Blaszak raczej nie chroni samochodu np. przed kradzieżą, o czym warto pamiętać. Zabezpieczy za to różne przedmioty przed deszczem i innymi opadami atmosferycznymi. Warto podkreślić także, że garaż z blachy nie zapewnia doskonałej ochrony – często wymaga dodatkowego ocieplenia.

Garaż dostosowany do potrzeb klienta

Garaż blaszany można zakupić zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Jeśli chcemy, aby wymiary czy kształty były niestandardowe, bez problemu powinniśmy znaleźć oferty firm zajmujących się produkcją takich garaży. 

Gartaże z blachy mogą prezentować się bardzo ładnie i estetycznie, co jest ich sporym atutem. Zadbajmy o to, aby były zrobione z dobrej jakościowo blachy, odznaczającej się przede wszystkim odpornością na korozję. Dzięki temu będziemy cieszyć się garażem nawet przez wiele lat przy jednoczesnym zachowaniu jego funkcji estetycznych.

Wykorzystanie garaży z blachy

Garaże blaszane są wykorzystywane głównie do tego, aby przechowywać w nich samochód i narzędzia różnego typu. Większość modeli nie ma fundamentów, co wpływa na swobodę w zmienianiu miejsca zamontowania. Jest to bardzo praktyczna opcja, która nie zajmuje wiele miejsca. Wiele osób przechowuje w takim garażu drewno, rowery, narzędzia, węgiel czy inne materiały dosyć podatne na działanie wilgoci. Zastosowanie garaży blaszanych jest zatem bardzo szerokie i daje wiele możliwości.

https://www.maritom.pl/

 

Similar Posts