Porady

Płytki granitowe polerowane – piękny materiał dekoracyjny

Płytki granitowe polerowane - piękny materiał dekoracyjny

Płytkami granitowymi polerowanymi najczęściej wykańcza się miejsca przed domem, takie jak altany, ścieżki do ogrodów, werandy, schody, blaty kuchenne, parapety, ściany, kominki. Każda powierzchnia zewnątrz czy wewnątrz pomieszczenia wykończona płytkami polerowanymi nabiera blasku i powabu, prezentuje się wytwornie.

Niezależnie od tego, czy nasz dom urządzony jest w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim czy innym, wykończenie go płytkami polerowanymi będzie prezentowało się elegancko, gustownie i luksusowo. Uniwersalność tego kamienia przejawia się w tym, że pasuje on do każdego stylu i każdego rodzaju zabudowy. Podoba się również wielu osobom, niezależnie od gustu, nawet tym, którzy są nadzwyczaj krytyczni. Płytki granitowe polerowane są też bardzo praktyczne – wytrzymałe, mocne, twarde, nie niszczą się z upływem lat. Te praktyczne walory płytek mają duże znaczenie szczególnie, gdy płytkami wyłożona jest przestrzeń przydomowa, zewnętrzna narażona na działanie czynników pogodowych. Nie mniejsze znaczenie praktyczne granit posiada w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci (kuchni, łazience, jadalni). Nie dziwi również nikogo, że szerokie zastosowanie płytek polerowanych występuje w miejscach publicznych, np. w muzeum czy w galerii sztuki. Uniwersalność zastosowania tego rodzaju materiału znajduje potwierdzenie na każdym kroku.

Płytki polerowane – praktyczny i dekoracyjny materiał wewnątrz zabudowy

Płytki granitowe doskonale sprawdzą się wewnątrz każdej zabudowy. Powierzchnia, którą zostaną wyłożone, nabierze wyjątkowego charakteru i eleganckiego wyglądu. Granit posiada swoją specyfikę, podobnie płytki polerowane wykonane z niego są specyficzne, każda posiada nieco inny wzór wynikający ze struktury kamienia.

Płytki granitowe nadają się do wykończenia kuchni, łazienki, jadalni, salonu czy pokoju dziennego. Gdy zastosujemy je na podłogę podgrzewaną, mamy doskonałą posadzkę, która będzie długo utrzymywała ciepło. Granit ze względu na swoją specyfikę zapewni utrzymywanie ciepła przez kilka godzin po wyłączeniu systemu ogrzewania. Chodzenie po granitowej posadzce wykonanej z płytek polerowanych jest przyjemne i zapewnia komfort użytkowania.

Dekorowanie podłóg, ścian jest bardzo popularne, ale nie tylko te miejsca wykańczane są płytkami polerowanymi. Można nimi pokrywać także blaty i parapety kuchenne oraz kominki. Wszystkie powierzchnie wykończone płytkami są przyjemne, estetyczne i wyjątkowo praktyczne.

Płytki polerowane z granitu mają duże walory wizualne, dzięki lśniącej powierzchni, która nadaje pomieszczeniu większą przestrzeń i blask. Pomieszczenie wydaje się jaśniejsze, niż jest w rzeczywistości. Pokój czy kuchnia nie tylko prezentują się jako optycznie większe, ale nabierają charakteru luksusowego i stylowego.

Aby płytki granitowe zachowały swój blask i długo nam służyły, wymagają impregnacji. Wydłuży ona ich żywotność i ochroni przed różnego rodzaju zabrudzeniami, kurzem, pyłem. Zewnętrzne płytki polerowane podobnie jak wykończenia wewnętrzne z granitu wymagają okresowej impregnacji. Pozwoli ona na zabezpieczenie ich przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi, które mogą przyczynić się do zniszczenia struktury granitu i utraty połysku.

Płytki granitowe w pomieszczeniach wewnętrznych  

W kuchni czy jadalni, łazience, ubikacji, czyli w obszarach narażonych na działanie wilgoci, wyłożenie powierzchni płytkami polerowanymi, jest bardzo dobry rozwiązaniem. Wszelkie zabrudzenia usuwa się błyskawicznie, używając tylko wilgotnej ściereczki i prostych środków czyszczących. Jeżeli np. w kuchni albo w salonie czy w pokoju dziennym posiadamy przedmioty z drewna, to w kompozycji z płytkami polerowanymi z granitu pomieszczenie nabierze eleganckiego charakteru i zostanie zauważone przez gości, którzy nas odwiedzają. Płytki granitowe polerowane doskonale dekorują kominek domowy, a w salonie pozwalają na wyeksponowanie interesującej mozaiki. Zastosowanie płytek granitowych wewnątrz budynku jest uniwersalne. Wszędzie, gdzie zdecydujemy się na wykończenia granitowe, uzyskamy efektowne rozwiązania.

Należy jednak pamiętać o konserwacji powierzchni z granitu w domu. Tego rodzaju zabiegi muszą się odbywać systematycznie. Zapewnią one płytkom polerowanym piękny wygląd na lata i zabezpieczą przed możliwym zniszczeniem oraz utratą połysku.

Płytki polerowane – koszt płytek polerowanych i ułożenia   

Płytki granitowe polerowane to materiał najwyżej jakości, na którym nie należy oszczędzać, jeżeli zależy nam na tym, aby wyglądały elegancko i się dobrze prezentowały. Koszt zakupu jednego metra kwadratowego płytek  to wydatek od 80 do 120 zł. Z kolei koszt ułożenia jest nieco wyższy i zawiera się w granicach cenowych od 100 do 150 zł za metr kwadratowy. Niezmiernie istotne jest, aby prace były wykonywane przez profesjonalistów mających duże doświadczenie. Granit wymaga inwestycji jeżeli ma służyć latami i prezentować się elegancko. Należy wybrać płytki polerowane najlepszej jakości i nie sugerować się niską ceną. Tego rodzaju motywacja (tanie płytki) nie należy do preferowanych wyborów osób, którym zależy na jakości materiału i wykonania prac związanych z ułożeniem płytek.

Jeśli szukacie Państwo płytek granitowych polecamy sklep https://kamiennewnetrza.pl/kamien-naturalny/plytki-granitowe , posiadają tam szeroki wachlarz produktów oraz niskie ceny. 

Similar Posts