Porady

Płyta do zabudowy w stylu retro – najciekawsze propozycje ze sklepowych półek

Retro to jeden z tych styli, które wracają jak bumerang przynajmniej raz na kilka sezonów – także w obrębie wystroju domu i sprzętów gospodarstwa domowego. Doskonałym przykładem urządzenia w stylu retro może być chociażby płyta do zabudowy. Dziś bierzemy na warsztat kilka najpopularniejszych płyt do zabudowy w stylu retro. W przygotowanym przez nas zestawieniu znajdziesz zarówno tradycyjne modele gazowe, jak niezwykle nowoczesne płyty indukcyjne.

Jaka płyta do zabudowy – 3 modele, które warto znać

Płyta do zabudowy gazowa Teka ER 60 4G Ai Al Cream 40260710

Pierwszą z płyt do zabudowy, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kuchni urządzonych w stylu retro, jest model ER 60 4G Ai Al Cream 40260710 marki Teka o szerokości 60 cm. Wyposażono go w 4 palniki gazowe – 3 mniejsze i 1 większy, przeznaczony na przykład do smażenia w woku. Tym, co wyróżnia tę płytę do zabudowy na tle podobnych urządzeń, jest subtelny mleczno-kawowy kolor, nadający wnętrzu niezwykle klimatycznego charakteru. Jak przekonuje producent, znakomicie sprawdzi się ona zwłaszcza w kuchniach zaprojektowanych w tak zwanym stylu rustykalnym. Urządzeniem steruje się przy użyciu wygodnych pokręteł z zapalaczami. Żeliwne czarne ruszty zapewniają Twoim garnkom odpowiednią stabilność. Powłoka z hartowanego szkła chroni zaś płytę przed szybkim niszczeniem. Cena tej płyty? Zaskakująco niska! Obecnie kupisz ją bowiem już za 949 zł.

Płyta do zabudowy gazowa Teka EH 60 4G Ai Al Tr Bright Cream 40225056

Drugą z propozycji Teko jest płyta gazowa do zabudowy retro z serii Bright Cream. Co ją odróżnia od swojej poprzedniczki? Przede wszystkim nieco inny rodzaj rusztowania. Sporą zaletą tego modelu jest ponadto potrójny palnik o zwiększonej mocy, skracający ostateczny czas przygotowywania posiłków. Zajrzyj na Neonet (https://www.neonet.pl/agd-do-zabudowy/plyty-do-zabudowy.html) i porównaj ją z pozostałymi propozycjami sygnowanymi logo Teka.

Płyta indukcyjna do zabudowy Beko HII64500FHTG

Kolejnym modelem w naszym zestawieniu jest płyta do zabudowy Beko z serii HII64500FHTG o szerokości 60 cm. Płyta ta przeznaczona jest dla osób poszukujących niedrogiej, a przy tym jednocześnie ergonomicznej płyty kuchennej. Do jej najważniejszych cech możemy zaliczyć między innymi:

elastyczną przestrzeń gotowania, wzbogaconą o technologię IndyFlex™,

tryb szybkiego nagrzewania (tzw. „Booster”),

płynne sterowanie dotykowe za pomocą slidera,

płynną regulację mocy, zapewniającą maksymalną wygodę użytkowania,

program autogotowania, umożliwiający zaprogramowanie jednego z trzech trybów pracy: smażenia, duszenia oraz utrzymywania ciepła,

funkcję EasyFit, gwarantującą łatwiejszą instalację w nawet najbardziej niestandardowej kuchni,

blokadę przed dziećmi, zapobiegającą jej przypadkowemu włączeniu przez najmłodszych.

Cena regularna tej płyty wynosi 1679 zł. Sporo, jednak kupując ją, możesz mieć pewność wyboru urządzenia, które pozostanie z Tobą w kuchni przez długie lata.

Similar Posts