Porady

Gdzie warto kupić używane maszyny budowlane?

Gdzie warto kupić używane maszyny budowlane?

W obecnych czasach na każdym placu budowy wykorzystywane są różnego rodzaju specjalistyczne maszyny i urządzenia. Ich wykorzystanie pozwala przede wszystkim pracować dokładniej i efektywniej, ale również bezpieczniej.

Niestety przedsiębiorcy, którzy działają w branży budowlanej mają bardzo często problemy z zakupem nowego sprzętu, ponieważ wiąże się to z bardzo wysokimi kosztami. Najczęściej nowe maszyny kosztują w granicach od kilkuset tysięcy złotych do kilku milionów. Nic więc dziwnego, że większość firm budowlanych decyduje się na to, aby zakupić używane koparki, dźwigi czy podnośniki.

Jakie maszyny są niezbędne na placu budowy?

Aktualnie na rynku można znaleźć szeroką i różnorodną ofertę wielu maszyn budowlanych. Są one wykorzystywane przede wszystkim w dużych projektach, ale również przy mniejszych inwestycjach dotyczących domów jednorodzinnych oraz obiektów biurowych.

Niezbędną maszyną na każdym placu budowy jest oczywiście koparka, która przygotowuje teren pod wylanie fundamentów. Najbardziej popularne są koparki gąsienicowe, bez których ciężko byłoby wykonać jakiekolwiek prace na terenie nierównym i podmokłym oraz koparki kołowe, które świetnie sobie radzą na prostym i płaskim placu budowy.

Poza koparkami potrzebne są również podnośniki oraz różnego rodzaju wozidła, które umożliwiają transportowanie ciężkich materiałów niezbędnych do powstania budynku. W ten sposób znacznie łatwiej i szybciej można przewieźć również gotowe elementy konstrukcyjne. Oprócz typowych dużych maszyn potrzebne są również mniejsze urządzenia, takie jak:

  • młoty,
  • wiertarki,
  • mieszadła,
  • pompy do betonu,
  • i wiele innych.

Gdzie można kupić dobry sprzęt budowlany?

Przedsiębiorcy działający w branży budowlanej regularnie szukają możliwości, które pozwolą im jak najwięcej zaoszczędzić. Dlatego bardzo często decydują się na to, aby wynająć niezbędny sprzęt na budowę albo zakupić używane maszyny, które są jeszcze w bardzo dobrej kondycji.

Najszybciej dobre, używane maszyny budowlane można znaleźć w ogłoszeniach serwisów internetowych. W takich portalach dostępne na sprzedaż są ciężkie i duże pojazdy, jak również mniejsze urządzenia, które także niezbędne są do wykonywania prac budowlanych oraz remontowych.

Ogłoszenia, które znajdziemy w serwisie Pokato.pl posiadają dokładne opisy, dzięki czemu osoba zainteresowana bardzo szybko może dowiedzieć się wszystkiego na temat parametrów technicznych, zastosowania czy rocznika produkcji. W ogłoszeniach znajdują się również zdjęcia, które pozwalają samodzielnie ocenić ich faktyczny stan. Warto także wspomnieć o tym, że w serwisie Pokato można szybko i bezpiecznie skontaktować się bezpośrednio ze sprzedającym.

Po nawiązaniu kontaktu warto zapytać o to, kiedy maszyny były konserwowane, czy przechodziły ostatnio okresowe przeglądy techniczne oraz jak i gdzie były eksploatowane. W ten sposób można znaleźć wysokiej klasy urządzenia oraz pojazdy, które posłużą jeszcze przez wiele lat, a można sporo zaoszczędzić na ich zakupie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu budowlanego?

Decydując się na zakup używanych maszyn budowlanych, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim należy zapytać o historię użytkowania.

Podczas zakupu używanego sprzętu na budowę warto również zwrócić uwagę na:

  • stopień zużycia maszyny,
  • stopień automatyzacji jej działania oraz funkcji,
  • producenta sprzętu budowlanego.

Maszyny budowlane są dużą inwestycją. W niektórych przypadkach przedsiębiorcy potrzebują w tym celu zaciągnąć kredyt. Dlatego zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto osobiście sprawdzić sprzęt budowlany, przetestować i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję.

Similar Posts