Porady

Najpopularniejsze rozwiązania z zakresu automatyki domowej, czyli smart home w praktyce

Najpopularniejsze rozwiązania z zakresu automatyki domowej, czyli smart home w praktyce

Wiele osób zastanawia się, nad tym co to właściwie oznacza inteligentny Dom? Jakie urządzenia wchodzą w skład takiego rozwiązania? Automatyka przemysłowa rozwija się w szybkim tempie. Coraz częściej korzystamy z nowoczesnych urządzeń polepszających nasze codzienne życie. Bardzo popularnym sposobem wykorzystania tego rodzaju technologii jest tak zwany smart home. Inteligentne mieszkania pozwalają nie tylko zachować komfort, ale także zapewniają bezpieczeństwo mieszkańców domu. Smart Home to przyszłość.

Co to właściwie jest inteligentny dom?

System automatyki domowej, gwarantujący w danym mieszkaniu wygodę, a także bezpieczeństwo jest nazywany smart home. Umożliwia też zmniejszenie wysokości opłat za prąd.

Systemy inteligentnego mieszkania (tzw. Smart Home) składa się przede wszystkim z:

– Komponentów funkcjonalnych – są to najczęściej inteligentne czujniki, oświetlenie, gniazdka, ogrzewanie, wideodomofon do domu, domofon do domu, a także kamery i alarmy.

– Elementów sterujących – są to inteligentne przyciski, piloty i specjalne sterowniki do zarządzania modułami, komponentami.

Wszystkie powyższe urządzenia są ze sobą połączone w jeden wspólny system. W związku z tym domownicy mają odpowiednią kontrolę nad funkcjami inteligentnych urządzeń w swoim domu. Mogą sterować nimi z użyciem sprzętów mobilnych, takich jak na przykład smartfon czy też tablet. Za pomocą specjalnych aplikacji istnieje także możliwość włączania lub też wyłączania określonych urządzeń. I tak na przykład można przełączać utwory w odtwarzaczu, regulować jasność oświetlenia, temperatury. Inteligentne mieszkania nie tylko umożliwiają sterowanie sprzętami z domu, ale także pozwalają na zarządzanie nimi z każdego miejsca na Ziemi, gdzie jest dostęp do Internetu.

Nowoczesne mieszkania z użyciem wideodomofonów

Inteligentny wideodomofon do domu jednorodzinnego to technologia pozwalająca na kontakt z osobą, która obecnie jest na zewnątrz i dzwoni do naszych drzwi. inteligentne systemy oprócz możliwości otwarcia bramy, rozmowy z określoną osobą, umożliwiają też wideo rozmowy za pomocą domofonów posiadających odpowiednią kamerę, która nadaje obraz do naszego mieszkań.

Inteligentny domofon do domu jednorodzinnego lub też wideodomofon jest przydatnym gadżetem. Pozwala domownikom wpuścić gościa do domu z poziomu kanapy czy też łóżka. Domofonem czy też wideodomofonem możemy więc bezpośrednio sterować z wykorzystaniem smartfona, czy tabletu. Urządzenie ma specjalny program do zarządzania wideodomofonem.

Systemy smart z zastosowaniem kamer

Ciekawymi rozwiązaniem smart są między innymi: Wideodomofon V100 ze sterowaniem bramą i furtką, Wideodomofon V500 PRO io  ze specjalnym nadajnikiem pozwalającym na sterowanie urządzeniami w technologii io, a także Napęd Dexxo Optimo RTS do zautomatyzowania bram garażowych oraz Dexxo Smart 800 zapewniający całkowitą kontrolę i komfortowe sterowanie bramą garażową.

Similar Posts