Porady

Najlepszy odkurzacz wodny przemysłowy: ranking i opinie!

Wybierając sprzęt do domu lub do firmy (a zwłaszcza do firmy) warto zdecydować się na sprzęt, który niezawodnie posłuży nam przez lata. Dzisiaj powiemy trochę o odkurzaczach przemysłowych. Jaki jest najlepszy odkurzacz wodny przemysłowy? Jakie odkurzacze przemysłowe mają najlepsze opinie i wygrywają nasz ranking? 

 

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać?

Odkurzacz przemysłowy musi być przede wszystkim wytrzymały, ponieważ jego zadaniem jest radzenie sobie z zanieczyszczeniami, które stanowią dla zwykłego odkurzacza zbyt duże wyzwanie. Nie jest dobrze, kiedy nowy sprzęt psuje się przy pierwszym użyciu, dlatego jeśli zastanawiasz się, jaki odkurzacz przemysłowy wybrać, zwróć uwagę na poniższe cechy. 

  • Ważna jest klasa odkurzacza przemysłowego. Oznaczona jest ona literami L, M i H. Jeżeli masz do czynienia z ciężkimi zanieczyszczeniami, jak azbest, czy ołów, tylko ten rodzaj sprzętu jest dla Ciebie rekomendowany. Dwie pierwsze klasy to odkurzacze zarezerwowane dla drobnych zanieczyszczeń przemysłowych.Nie posiadają filtra na tyle mocnego, by chronić nas przed szkodliwymi wyziewami.
  • Moc odkurzacza to również ważny parametr, ponieważ od niej zależy siła ssania odkurzacza. Zakres mocy wynosi od 1200W do 1600W. 
  • Pojemnik na odpady powinien być na tyle duży, by spełnić potrzeby miejsca, w którym będzie używany.
  • Zasięg odkurzacza decyduje o tym, jak często konieczne będzie przełączanie kabla, by oczyścić całe pomieszczenie.

 

Uwagę należy też skierować na ogólną jakość urządzenia. Należy uważać zwłaszcza na podejrzanie tanie odkurzacze przemysłowe. Prawdopodobnie są wykonane z tanich materiałów o słabej wytrzymałości. Jednymi z wartych uwagi odkurzaczy przemysłowych są odkurzacze wodne. Zobacz ranking odkurzaczy wodnych na naszej stronie i przekonaj się o ich zaletach. 

 

Ranking odkurzaczy wodnych: top 3 odkurzaczy przemysłowych

Poniżej przedstawiamy 3 najlepsze naszym zdaniem odkurzacze wodne do warunków przemysłowych. 

    1. Karcher WD 6 to odkurzacz wodny, który z powodzeniem poradzi sobie z zanieczyszczeniami na zewnątrz, włączając w to plamy błota i wody. Zanieczyszczenia możesz magazynować w worku lub specjalnym pojemniku. W dodatku możesz skorzystać z funkcji dmuchawy i z łatwością uprzątnąć zalegające na podwórku liście. Moc odkurzacza sięga 1300 W, a zasięg pracy wynosi ponad 9 m. Urządzenie waży ponad 10 kg z całym wyposażeniem, na które składają się 2 wymienne szczotki. Za model karcher WD 6 zapłacimy około 800 zł. 

 

  • Makita MVC2512L jest tańszym modelem odkurzacza przemysłowego, który idealnie sprawdzi się do sprzątania pyłów i drobnego gruzu. To również świetne urządzenie do odkurzania na mokro. Odkurzacz waży 10 kg, a jego moc wynosi 1000 W. Zasięg pracy wynosi blisko 8 m. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy 5 dodatkowych końcówek i 2 rury ssące. Za model Makita zapłacimy około 550 zł.
  • Neumatic GVE370 to odkurzacz nie tylko wodny, ale również piorący. Stanowi przykład urządzenia o dużej mocy ssania i zarezerwowany jest do wyjątkowo ciężkiego sprzątania, z którym klasyczne odkurzacze przemysłowe mogą nie dawać sobie rady. Odkurzacz wyposażony jest w filtr HEPA, waży niecałe 9 kg, a jego moc sięga 1060 W. W zestawie otrzymujemy aż kilkanaście wymiennych końcówek, a urządzenie posiada też imponujący zasięg. Za te wyjątkowe cechy musimy jednak zapłacić, gdyż model Neumatic kosztuje około 1600 zł. 

 

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odkurzaczy przemysłowych koniecznie zobacz nasz poradnik: jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? Jeśli chodzi o powyższe odkurzacze to ich niezawodność potwierdzają również pozytywne opinie ze strony użytkowników. To zdecydowanie najlepiej oceniane odkurzacze przemysłowe na rynku!

Similar Posts