Grzyb w domu? Od razu pojawia się pytanie, czy brać się za sprzątanie po zalaniu Warszawa we własnym zakresie, czy wezwać kogoś do pomocy? Warto przyjrzeć się temu bliżej temu zagadnieniu, gdyż pojawienie się zagrzybienia w domu czy mieszkaniu to bardzo duży problem dla właścicieli i mieszkańców budynku. Jego przyczyny mogą być różne. Najczęściej grzyb na ścianie oznacza:
- dużą wilgotność materiałów budowlanych i powietrza;
- brak odpowiedniej wentylacji;
- brak właściwej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu;
- słabe oświetlenie;
- duże dobowe skoki temperatur (do kilkudziesięciu stopni Celsiusza).
Grzyb w domu — skąd się bierze i czym grozi?
Jak wygląda odgrzybianie pomieszczeń i usuwanie pleśni ze ściany?
Bez względu na to, jakie metody odgrzybiania zostaną zastosowane, pomieszczenia muszą być uprzednio opróżnione z wody i dokładanie wysuszone. Takie są zalecenia Instytutu Osuszania Warszawa. Pozbywanie się grzybów w pomieszczeniach wilgotnych mija się z celem i na pewno nieprzyniesienie długotrwałych korzyści. Powierzchowne sprzątanie po zalaniu Warszawa w takich okolicznościach nie ma sensu. Grzybnia, w sprzyjających dla siebie warunkach, będzie kolonizować coraz większe powierzchnie i coraz trudniej można się jej pozbyć. Warto dodać, iż technicy specjalistycznych firm sprzątających zawsze przystępują do montażu urządzeń osuszających tuż po wykonania czyszczenia pomieszczenia po zalaniu. Woda z zalanych pomieszczeń jest zazwyczaj wcześniej usuwana przez strażaków, a zadaniem dla właściciela budynku jest opróżnienie pomieszczenia i przekazanie odpadu do utylizacji.
Sprzątanie po zalaniu — jak działa urządzenie do osuszania?
Dezynfekcja po zalaniu — czy naprawdę jest niezbędna?
Przy wyborze metody dezynfekcji po zalaniu ważny jest nie tylko rozmiar zalania, ale także to, w jakim czasie odkażanie pomieszczeń będzie przeprowadzone. Usuwanie szkód po zalaniu wodą należy przeprowadzić bardzo szybko. Popularna metoda dezynfekcji to ozonowanie zalanych pomieszczeń. Jest to całkowicie bezpieczny sposób odkażania mieszkań i domów. Opiera się on na wyjątkowych właściwościach ozonu wytwarzanego przez generator. Ozon to gaz, odmiana tlenu charakteryzująca się trójatomowa budową. Odkryto go w połowie XIX wieku w Niemczech. Gdy stwierdzono, jakie działanie bakteriobójcze posiada, zrobił prawdziwa „karierę” w dezynfekcji.
Zdecydowanie warto przeprowadzać dezynfekcję zalanych pomieszczeń w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z fekaliami. Ozon zabija wszelkie wirusy, bakterie, grzyby i pleśnie. Doskonale więc sprawdza się w likwidacji bakteriologicznych skutków zalań pomieszczeń. Jego trzeci atom ma zdolność pochłaniania zanieczyszczeń i niszczenia ich poprzez utlenienie. W trakcie tego procesu cząsteczki ozonu także ulegają unicestwieniu. Ozon jest bezpieczny dla środowiska naturalnego i nie pozostawia żadnych odpadów. W związku z tym, że nie wszystkie cząsteczki ozonu ulegają natychmiastowej likwidacji, po jego zastosowaniu pomieszczenia winny być gruntownie wywietrzone. Po tym zabiegu będą bezpieczne dla użytkowników.
Globalne zmiany klimatyczne widać gołym okiem