Meble

Meble do pokoju dziecięcego tworzą wspomnienia

Meble do pokoju dziecięcego tworzą wspomnienia

Pamiętacie swój pokój dziecięcy? Tym co pamiętamy zazwyczaj z dzieciństwa, jest pokój i meble które „personalizowaliśmy” za pomocą naklejek i własnoręcznych rysunków, ku utrapieniu naszych rodziców. Dziś urządzając pokoje dziecięce pamiętajmy – tworzymy wspomnienia.

Chłopiec, czy dziewczynka?

Przy urządzaniu pokoju dziecięcego płeć ma znaczenie. Zazwyczaj już na etapie wykańczania pokoju dla dziecka dobieramy deseń tapet do potencjalnego gustu przyszłego mieszkańca, lub mieszkanki. Nie inaczej rzecz się ma z meblami do pokoju dziecięcego. Może to brzmi stereotypowo, ale tak właśnie jest – chłopcy wolą auta, dziewczynki lalki. Rzadko zdarza się, by było inaczej.

Absolutny hit to od lat to łóżka – auta dla chłopców i łoża księzniczek dla dziewczynek. Kiedy dziecko wyrasta już ze swojego pierwszego łóżeczka, będzie zachwycone zmianą. Łóżka – auta i łoża księzniczki, zazwyczaj mają niewysokie, barierki chroniące przed wypadnięciem, dzięki czemu możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszej pociechy. Jeśli nie pochwalamy tego typu podziału (auta-lalki), mamy do wyboru wiele łózek dziecięcych z motywami zwierzątek, popularnych postaci z bajek i wiele innych propozycji, które dodadzą kolorów snom naszych dzieci.
Nie tylko łóżko, ale wszystkie meble możemy dopasować tematycznie do upodobań naszych dzieci. Musimy się jedynie liczyć z faktem, że te upodobania z wiekiem się zmienią i czeka nas wtedy wymiana całej aranżacji.

Zestawy dla starszych dzieci

Ani się spostrzeżemy, kiedy nasze dzieci stwierdzą, że słodkie meble do pokoju dziecięcego, którymi do tej pory były zachwycone, nagle stały się zbyt dziecinne. Czas na zmiany, które zwykle łączą się z zakupem funkcjonalnego biurka przy którym nasze dziecko będzie wypełniało swoje pierwsze, szkolne obowiązki.

Świetnym rozwiązaniem są zestawy mebli młodzieżowych, które dostosowane są doskonale do potrzeb dorastających dzieci. Biurko, szafa i półki na zabawki i książki w jednej kolorystyce zapewnią bazę wystroju, którą dziecko z radością i prawdziwą satysfakcją dopełni własnymi dekoracjami.

Jeśli metraż pokoju naszego dziecka jest ograniczony, pomoże nam zaoszczędzić przestrzeń łóżko piętrowe z biurkiem i szafą w jednej, kompaktowej konstrukcji. Większość dzieci marzy by choć raz przespać się w łóżku piętrowym na górze. Łatwo spełnić te marzenia jednocześnie urządzając dziecięcy pokój nowocześnie i funkcjonalnie, do tego oszczędzając powierzchnię, którą pociecha będzie mogła zagospodarować na swój sposób.

Meble do pokoju dziecięcego powinny być dostosowane do stopnia rozwoju dziecka na każdym jego etapie. Na samym początku stymulują jego rozwój , kiedy obserwuje kształty i kolory. Z czasem stają się elementem azylu w świecie dorosłych. Możliwie jak najbardziej dopasowane do upodobań dziecka pomagają mu oswajać się ze światem. Nie denerwujmy się, kiedy dziecko z czasem zaczyna ozdabiać meble po swojemu – na przykład trudnymi do usunięcia naklejkami. Zaznacza w ten sposób swoją osobistą przestrzeń i podkreśla indywidualność.

Similar Posts