Porady

Która brama garażowa będzie najlepsza?

Wybór bramy garażowej nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać. Trzeba dołożyć starań i rozważyć wszystkie za i przeciw, aby móc dokonać dobrego wyboru. Jaką bramę wybrać? Segmentową, uchylną, a może skrzydłową?

Brama skrzydłowa

Chociaż bramy skrzydłowe powoli odchodzą w zapomnienie, to warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jeżeli jesteśmy posiadaczami domu w tradycyjnym wydaniu. Budownictwo sprzed dekady jest bardzo specyficzne, a brama musi pasować do architektury domu i otoczenia. Może okazać się, że brama skrzydłowa to najlepsze rozwiązanie. Napędy do bram skrzydłowych można znaleźć w każdy sklepie z takimi konstrukcjami, także o nic nie trzeba się martwić. Wybierajmy bramy wysokiej jakości, które pochodzą od renomowany producentów. Najlepiej decydować się na takie, które mają dobre opinie, ważna jest oczywiście także automatyka do bram. W przypadku bram skrzydłowych niestety przed podjazdem potrzebne jest co najmniej półtora metra wolnej przestrzeni, tak więc podjazd musi być dość długi. Jeżeli decydujemy się na napęd do bramy garażowej, wybierajmy taki, który nie odmówi nam posłuszeństwa po kilku miesiącach użytkowania. Jeżeli nie znamy się na automatyce to lepiej doradzić się sprzedawcy lub poprosić o pomoc znajomego, który ma pojęcie w tym temacie.

Brama uchylna

Bramy uchylne to dobra opcja, jeżeli nasz podjazd nie jest zbyt długi. Co więcej, takie bramy są dość tanie, szczególnie jak wybieramy te bez ocieplenia. Rama takiej bramy może być wykonana z drewna albo kształtowników stalowych, dobrze jak będzie posiadała materiał izolacyjny. Gdy nasz garaż jest osadzony w bryle domu, lepiej decydować się na bramy garażowe ocieplane, dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy na ogrzewaniu.

Bramy garażowe: Brama segmentowa

Bramy segmentowe cieszą się dość dużym zainteresowaniem, bo nie potrzebują miejsca na podjeździe w ogólne. W tym wypadku segmenty są składane na suficie, choć można decydować się także na bramę segmentować boczną. Bez problemu można zastosować je w garażach jednostanowiskowych lub kilkustanowiskowych, bo są dostępne w wielu szerokościach i długościach. Bramy segmentowe są sprzedawane z osprzętem do automatycznego otwierania i zamykania, co odbywa się za pomocą pilota.

To, na jaki rodzaj bramy się zdecydujemy w dużej mierze będzie zależeć od naszego budżetu, ale również ilości miejsca na podjeździe. Ważne jest to, aby dobrze przemyśleć sprawę i nie decydować się na bramę garażową zbyt pochopnie, wcześniej należy rozważyć wszystkie za i przeciw.

Similar Posts