Porady

Jaką płytę do zabudowy wybrać?

Jaką płytę do zabudowy wybrać?

Kuchenka obok lodówki to niezbędnik każdej kuchni. Pomimo że współczesne kuchenki w niewielkim stopniu przypominają te sprzed lat, ich podstawowa funkcja pozostaje niezmienna. Mają za zadanie pomóc nam w sprawnym przygotowaniu posiłków. Rozwój technologii sprawił, iż w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kuchenki indukcyjne. W poniższym tekście przedstawimy dwa modele płyt do zabudowy. Zapraszamy do lektury.

Indukcja czy gaz?

Nim przejdziemy do omówienia wspomnianych modeli, warto wspomnieć o podstawowych różnicach pomiędzy płytą tradycyjną a gazową. Kuchenki zasilane gazem znamy wszyscy. Są bardzo proste w konstrukcji i dość ekonomiczne. Nieco gorzej jest z utrzymaniem ich w czystości. Kuchnie indukcyjne wyróżniają się nowoczesnym wyglądem, oferują funkcje niedostępne w ich gazowych odpowiednikach i są bardzo łatwe do czyszczenia. Często podnoszonym tematem jest, iż są one zasilane prądem, przez co są droższe niż gazowe. Nie można jednak zapomnieć, że na kuchence indukcyjnej gotujemy nawet 40% szybciej niż na zwykłej. W dobie powszechnego pośpiechu i dbałości o czystość w kuchni ma to swoje niewątpliwe zalety. Płyta indukcyjna jest również dużo bezpieczniejsza od gazowej.

Elektrolux kontra Samsung – porównujemy 2 płyty do zabudowy

Poniżej przedstawiamy dwie popularne płyty do zabudowy wraz z ich ogólną charakterystyką, opisem funkcji.

Electrolux Slim-fit CIV634

Płyta indukcyjna Elektroluxa o wymiarach (59 x 4,4 x 52 cm) wyposażona jest w 4 pola indukcyjne.
Jej moc przyłączeniowa to 7,4 kW.
Płyta grzewcza wykonana jest z ceramiki.

Wśród opcji dodatkowych płyta posiada m.in.
– automatyczne wyłączanie,
– Direct Access,
– Stop + GO,
– Brigde – funkcja pozwala połączyć dwa pola indukcyjne w jedno
– Clever Heat,
– rozpoznawanie garnka,
– sterowanie sensorowe oraz timer

Pełna specyfikacja opisanej płyty dostępna jest na stronie produktu Electrolux Slim-fit CIV634

Samsung NZ64H57479K

Przyjrzyjmy się drugiej z indukcyjnych i jej parametrom.

Wymiary płyty od Samsunga minimalnie różnią się od poprzednika i wynoszą 60 x 52 cm. Niezmienna pozostaje ilość pól indukcyjnych i wynosi 4.
Jej moc przyłączeniowa to również 7,4 kW.
Płyta grzewcza wykonana jest z ceramiki (jak podaje producent, posiada szlif z przodu oraz po bokach).

Przechodząc do funkcjonalności Samsunga, posiada on aż 15 poziomów mocy grzania. Co ponadto?
– funkcja KEEP WARM – to utrzymywanie temperatury na poziomie 60”C,
– możliwość zaprogramowania czasu gotowania,
– rozpoznawanie garnka,
– sterowanie sensorowe oraz timer.

Pełna specyfikacja opisanej płyty dostępna jest na stronie produktu Samsung NZ64H57479K

Jak większość dostępnych na rynku płyt również omawiane w niniejszym tekście posiadają szereg zabezpieczeń m.in. przed uruchomieniem jej przez dzieci. Oba modele objęte są 24-miesięczną gwarancją i są dostępne w niemalże identycznej cenie.

Podsumowanie

Jak widać z powyższego tekstu, obie płyty do zabudowy są do siebie bardzo zbliżone. Są niemalże identyczne pod względem rozmiarów jak również ceny. Pewnych różnic możemy doszukać się przeglądając listę dostępnych opcji.
Ostateczny wybór powinien być podyktowany przede wszystkim dokładną analizą naszych potrzeb. Jeśli mamy określone przyzwyczajenia w zakresie gotowania szukajmy odpowiednich funkcji w nowej kuchence. W przeciwnym razie wybór jednej z powyższych płyt do zabudowy może być podyktowany np. promocją na wybrany model. To częsta praktyka wśród producentów, aby wesprzeć okresową sprzedaż. Pełną ofertę płyt grzewczych znaleźć można na stronie https://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy.bhtml

 

Similar Posts