Porady

Ciekawa elewacja za niewielką cenę – co wykonawca może zaproponować klientowi?

Elewacja domu z efektem drewna

Wykonawco! Oryginalny design elewacji i niska cena materiałów to połączenie idealne, które z pewnością zadowoli wielu Twoich klientów. Poleć im wykorzystanie technik dekoracyjnych, które pozwolą stworzyć niebanalną fasadę przyciągającą wzrok. Będą one ciekawą alternatywą dla naturalnych materiałów – z pewnością przypadną zatem do gustu inwestorowi, który marzy o drewnie lub betonie na elewacji, ale chce ciąć koszty. Sprawdź, na jakie produkty do tworzenia dekoracji warto postawić.

Z tekstu dowiesz się:

 • jak stworzyć efekt Deska na elewacji domu,
 • co będzie potrzebne do stworzenia ciekawych elewacji domów z efektem Beton,
 • jakie korzyści z wyboru efektów dekoracyjnych warto przedstawić klientowi,
 • jakie zalety ma wykorzystanie efektów dekoracyjnych z punktu widzenia wykonawcy.

Naturalne materiały na elewację są zwykle trwałe i efektowne, ale jednocześnie potrafią mocno nadszarpnąć budżet inwestora. Jeśli więc Twój klient chce oszczędzić, nie rezygnując jednocześnie z ciekawej fasady domu, zaproponuj mu efekt dekoracyjny Caparol.

Drewno na elewacji domu – czym zastąpić naturalny materiał?

Drewniana elewacja to marzenie wielu właścicieli domów. Nie każdy z nich jednak wie, że deski na fasadzie domu wymagają dużego nakładu finansowego, a także czasochłonnej pielęgnacji okresowej. Jeśli inwestor uzna, że nie jest na to gotowy, jako alternatywę zaproponuj mu efekt dekoracyjny Deska. To prosty i w porównaniu do wykorzystania naturalnego materiału niedrogi sposób na elewację pełną naturalnego ciepła.

Produkty, których potrzebujesz do wykonania elewacji domu z efektem Deska, to:

 • podkład: farba podkładowa Capatect Putzgrund 610 – opcjonalnie w przypadku starych powłok,
 • warstwa strukturalna: masa szpachlowa ArmaReno 700,
 • warstwa pośrednia: jedna z farb elewacyjnych ThermoSan NGQ, Muresko lub Sylitol Finish 130,
 • warstwa wierzchnia: farba laserunkowa TopLasur NQG lub Histolith Antik Lasur.

Ciekawe elewacje z efektem Betonu – jak wykonać?

Twój klient chciałby połączyć modernistyczny, surowy efekt, który daje beton na elewacji, oraz wszystkie zalety, które posiadają dobrej jakości tynki elewacyjne? To możliwe dzięki efektowi Beton, który będzie wyglądał świetnie zarówno samodzielnie na całej elewacji, jak i w połączeniu np. z efektem Deska. Rozwiązanie sprawdzi się szczególnie do tworzenia minimalistycznych aranżacji nowoczesnych budynków.

Aby stworzyć efekt Beton na elewacji domu, będą Ci potrzebne następujące produkty Caparol:

 • podkład: farba podkładowa Capatect Putzgrund 610 – opcjonalnie w przypadku starych powłok,
 • warstwa strukturalna: masa szpachlowa ArmaReno 700,
 • warstwa gruntująca: grunt penetrujący Sylitol RapidGrund 111,
 • warstwa wierzchnia: farba laserunkowa Histolith Antik Lasur.

Efekty Deski i Betonu – jak przekonać do nich klienta?

Efekty dekoracyjne Deska oraz Beton to prosty sposób na nowoczesny i modny wygląd elewacji domu. Klient może się zdecydować na wykończenie w ten sposób całej elewacji, jednej ściany albo nawet tylko jej fragmentu – możliwości jest naprawdę wiele. Ciekawym rozwiązaniem będzie też połączenie na elewacji różnych materiałów. Beton i Deska współgrają ze sobą nawzajem, a także z elementami metalu, szkła itp. Możecie więc wspólnie z inwestorem puścić wodze wyobraźni!

Co ważne, opisane efekty można stosować zarówno na elewacjach z tradycyjnym tynkiem cementowo-wapiennym, jak i na fasadach z ociepleniem – więc to rozwiązanie warte rozważenia w przypadku praktycznie każdego budynku.

Masa szpachlowa, którą wykorzystasz, zawiera dodatki gwarantujące hydrofobowość, paroprzepuszczalność, brak skurczu podczas wysychania, ciągliwość i bardzo dobrą przyczepność – więc klient na pewno nie będzie musiał się martwić o wygląd elewacji domu przez wiele kolejnych lat.

Elewacja domu z efektem dekoracyjnym Caparol – co zyskujesz?

Oba opisane efekty dekoracyjne Caparol są proste w realizacji. Aplikacja poszczególnych produktów nie wymaga stosowania skomplikowanych narzędzi. Masę szpachlową możesz nanieść tak, jak Ci wygodnie – ręcznie lub maszynowo. Niezależnie od tego, jaki sposób wybierzesz, efekty Twojej dobrze wykonanej pracy z pewnością będą trwałe.

Co ważne, nie musisz spieszyć się z nakładaniem masy Caparol ArmaReno 700 na elewację – dzięki długiemu czasowi otwarcia, czyli przydatności masy po rozrobieniu, nie ryzykujesz strat spowodowanych niewykorzystaniem przygotowanego wcześniej materiału.

Znasz już tynki i farby elewacyjne Caparol? Pójdź o krok dalej i przekonaj swoich klientów do wykorzystania efektów dekoracyjnych! Zajrzyj na stronę internetową Caparol i sprawdź, jakie korzyści możesz czerpać ze współpracy z tą marką.

Similar Posts