Porady

Jak zbudowane są zbiorniki bezodpływowe?

Jak zbudowane są zbiorniki bezodpływowe?

Zbiorniki bezodpływowe to nierozłączna część wielu gospodarstw domowych. To właśnie tam odprowadzane są ścieki z budynków. Montaż szamba dozwolony jest tylko dla działek budowlanych, na których niemożliwe jest przyłączenie do sieci kanalizacyjnej. Zastanawiasz się, jak zbudowane są szamba? Sprawdź, z czego produkuje się zbiorniki bezodpływowe oraz jaki model wybrać.

Najważniejsze elementy zbiorników bezodpływowych

Szamba bezodpływowe to przede wszystkim tanie i proste w eksploatacji zbiorniki, które bez problemu zgromadzą ścieki z Twojego domu. Świetnie sprawdzą się w przypadku mniejszych działek, gdzie alternatywne rozwiązania z pewnych względów są niemożliwe do zastosowania bądź skorzystanie z nich jest znacznie utrudnione.

Popularność szamb plastikowych wynika również z ich szybkiego montażu. Wszystko za sprawą niezbyt skomplikowanej, lekkiej konstrukcji. Szamba takie najczęściej produkowane są z polietylenu, który cechuje się dużą odpornością na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne.

Bezodpływowy zbiornik na ścieki występuje w postaci walca. Ścieki do wnętrza doprowadzane są za pomocą specjalnej rury. Ze względu na konieczność utrzymania odległości przynajmniej 10 metrów od domu, rura taka musi być zamontowana pod odpowiednim kątem.

Kluczowym elementem plastikowego szamba jest również właz rewizyjny. Służy on nie tylko do sprawdzania stanu technicznego zbiornika oraz kontroli ilości ścieków, ale również wybierania nieczystości na zewnątrz. W przypadku umieszczenia szamba głęboko pod ziemią niezbędne będą również dodatkowe nadstawki, które pozwolą na zwiększenie wysokości włazu.

Aby zniwelować szansę na zatkanie się ścieków w kanalizacji, szamba wyposażone są również w system odpowietrzający. Odpowietrzniki pozwalają na prawidłowe działanie szamba nawet podczas największych mrozów, umożliwiając swobodne spływanie ścieków.

Jak wybrać właściwe szambo?

Nie masz możliwości przyłączenia swojej działki do miejskiego systemu kanalizacyjnego? W tym przypadku konieczna będzie budowa szamba. Szukasz sprawdzonej firmy, która zajmuje się tego typu usługami? EKO-BIO z Łodzi to przedsiębiorstwo zajmujące się montażem przydomowych zbiorników bezodpływowych, ekologicznych oczyszczalni ścieków i nie tylko.

Instalacja szamba to często inwestycja na długie lata. Z tego względu zadbaj nie tylko o fachowy montaż, ale także wybór odpowiedniego modelu. W tym celu zwróć szczególną uwagę na pojemność szamba. W przypadku większych domów najlepiej zdecydować się na zbiorniki o pojemności sięgającej od 4500 do nawet 8500 litrów.

Similar Posts