Porady

Jak wybrać najlepszy agregat prądotwórczy?

Jak wybrać najlepszy agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze to narzędzia niezbędne na placu budowy. Są one potrzebne nie tylko w przypadku awarii. Bardzo często brak możliwości odpowiedniego zasilania z sieci zewnętrznej wymaga wsparcia w postaci generatora prądu. Aby spełnił on swoją funkcję, należy jednak dobrać odpowiedni model dostosowany do potrzeb związanych z konkretnym zadaniem budowlanym.

  1. Jak działa agregat prądotwórczy?
  2. Co wziąć pod uwagę?

 

Jak działa agregat prądotwórczy?

Centrum agregatu prądotwórczego jest silnik spalinowy. Może być on zasilany różnego rodzaju paliwem – benzyną, olejem napędowym, skroplonym gazem. Drugi ważny element to prądnica. Połączenie tych dwóch elementów pozwala na przekazanie energii elektrycznej do wybranego urządzenia lub fragmentu sieci elektrycznej. W samej budowie agregatu ogromne znaczenie ma jakość silnika, dlatego do poważnych zadań zaleca się wybór sprzętów od sprawdzonych producentów (np. Caterpillar). Szczegóły techniczne budowy agregatu mogą się różnić, natomiast silnik powinien być wydajny i funkcjonalny, powinna wyróżniać go wysoka jakość, która zagwarantuje sprostanie zadaniom przemysłowym.
 

Co wziąć pod uwagę?

Jednym z pierwszych kryteriów, które należy uwzględnić podczas wyboru agregatu jest jego napięcie. Do wyboru są przede wszystkim agregaty jednofazowe (230 V) i trójfazowe (400 V). Na budowę z pewnością lepszym wyborem będzie trójfazowy agregat. Warto pamiętać bowiem, że większe elektronarzędzia i elektryczne maszyny budowlane pracują w oparciu o zasilanie z siły. Drugim ważnym kryterium jest moc agregatu. To od niej zależy, czy prądnica będzie w stanie zasilać określone urządzenia. Agregat powinien gwarantować znaczą rezerwę mocy z uwzględnieniem wykorzystywanych zestawów narzędzi i maszyn. Warto pamiętać, że do pracy jednej betoniarki potrzebna 400 V, do pracy pojedynczej szlifierki 230 V, wyjątkowo dużo mocy potrzebuje spawarka około 3,6 kW. Nie zawsze trzeba sumować moc wszystkich możliwych do użycia maszyn, jeśli nie pracują one równolegle. Warto jednak zadbać o to, aby na placu budowy pojawił się sprawdzony i wysoko wydajny agregat. Bardzo wysoką oceną cieszą się agregaty Catepillar – https://eneria.pl/o-nas/caterpillar/. Taki agregat jest gotowy do działania prawie od razu po jego uruchomieniu. Bardzo szerokiego asortyment agregatów prądotwórczych Caterpillar pozwala dostosować model do różnorodnych potrzeb inwestorów. Ponadto, specjalne agregaty przemysłowe są na tyle wydajne, że mogą zasilać w energię zakłady produkcyjne, a nawet kliniki czy stadiony.

undefined

Similar Posts