Porady

Jak wybrać kinkiet do sypialni? Praktyczne porady

Jak wybrać kinkiet do sypialni? Praktyczne porady

Kinkiety stanowią jeden z najbardziej eleganckich i klimatycznych elementów aranżacji wnętrza. Kinkiety dostępne są w tak rozmaitych designach, że z łatwością można dopasować je do każdego wnętrza. Pojawia się pytanie, jak dobrać kinkiet? Przedstawiamy praktyczne porady dotyczące wyboru kinkietów do sypialni!

Kinkiet do sypialni, dlaczego warto?

Dużo mówi się o estetycznych walorach kinkietów, ale mają one również praktyczne zalety, zwłaszcza w sypialni. Niektórzy uwielbiają czytać książki przed snem i punktowe źródło światła z kinkietów jest w tym wypadku idealnym towarzyszem. Osoba dzieląca sypialnię może w tym czasie spać, gdyż delikatniejsze źródło światła nie będzie powodowało dyskomfortu. Z tych względów kinkiet do sypialni jest również źródłem kompromisu między małżonkami, którzy chodzą spać o różnych porach.

Kinkiety pozwalają stworzyć w sypialni przyjemny nastrój i atmosferę relaksu. Wyciszenie i spokój są przydatne zwłaszcza po całym dniu pracy. Może się to wydawać zadziwiające, ale oświetlenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Może również wpływać na naszą ocenę danego pomieszczenia. Dobrze dobrane oświetlenie sypialni znakomicie podkreśla piękno pokoju, dlatego warto poświęcić chwilę na jego dopasowanie.

Jaki kinkiet wybrać? Na to zwróć uwagę

Przy wyborze kinkietu do sypialni, zwróćmy uwagę na to, jak świeci. Jasne kinkiety w minimalistycznym stylu bardzo często świecą jasnym, punktowym światłem, ponieważ obudowa nie tłumi blasku żarówki, bez względu na moc i barwę światła. Oczywiście, jeśli mocne światło jest naszym celem (na przykład kiedy kinkiety będą jedynym źródłem światła w sypialni), śmiało możemy postawić na nowoczesne kinkiety w tym stylu.

Najczęściej jednak kinkiety są dodatkowym źródłem światła, które zapalamy zamiast górnego, mając ochotę na relaks przy filmie lub książce. W tym wypadku warto rozważyć dodatkowe opcje związane z możliwością przyciemniania światła, czy sterowania oświetleniem za pomocą pilota.

Na jakiej wysokości zamontować kinkiety?

Kinkiety są proste w montażu, ale to ważne, w jakim miejscu chcemy je umieścić. Jeśli chodzi o sypialnię, poleca się zamontowanie kinkietów około 75 cm nad łóżkiem. W przypadku, gdy zdecydujemy się na jaśniejsze źródło światła, można zawiesić kinkiety wyżej. To wersja praktyczna.

Jeżeli montujesz w domu kinkiety w formie dekoracji i będą one oświetlać ścianę dla zbudowania nastroju, warto zamontować je na wysokości około 170 cm od podłogi. Należy również pamiętać, że kinkiety niekoniecznie muszą być montowane nad łóżkiem, chociaż bez wątpienia jest to najpopularniejsza opcja, która zawsze estetycznie wygląda.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat rodzajów oświetlenia do sypialni i przy okazji zobaczyć różne rodzaje kinkietów, zapraszamy na stronę Swiatloistyl.pl. Szeroka oferta produktów ze zdjęciami pozwala zapoznać się z różnymi stylami oświetlenia. Na tej podstawie łatwo jest ocenić, czego oczekujemy i jaki rodzaj oświetlenia idealnie sprawdzi się w idealnej sypialni.

Similar Posts