Porady

Jak sprzedać korzystnie mieszkanie w Krakowie?

Jak sprzedać korzystnie mieszkanie w Krakowie?

Można próbować wyłącznie na własną rękę, można korzystać z ofert pośredników, którzy nasze mieszkanie sprzedają szybko i bezpiecznie, ale nigdy nie mamy pewności, że cena, jaką osiągnęliśmy jest tym, na co maksymalnie mogliśmy liczyć. Jak zatem wygląda w praktyce sprzedaż mieszkań w Krakowie?

Moment, w którym warto sprzedać mieszkanie

O najlepszych trendach w sprzedaży mieszkań, dowiemy się regularnie odwiedzając specjalistyczne serwisy zajmujące się opisywaniem bieżącej sytuacji na rynku nieruchomości. Taka wiedza na pewno przyda się każdemu, kto planuje w jakieś perspektywie czasu uskutecznić sprzedaż mieszkań w Krakowie. Badając bieżące trendy w odniesieniu do cen archiwalnych z powodzeniem dowiemy się w jakich okresach roku, najskuteczniej będzie wystawić naszą ofertę sprzedażową. Dzieje się tak dlatego, że w różnych miastach o cenach mieszkań w określonych dzielnicach decydują nie tylko wskaźniki makroekonomiczne, pozycja kraju, jego PKB czy zmiany we władzach samorządowych, ale również dartego, że w różnych momentach, podejmowane są decyzję o inwestycjach, zmianach przestrzennych i zmianach zagospodarowania.

Czasem może być tak, że cena za metr mieszkania w jakieś dzielnicy na przestrzeni roku zmienia się wielokrotnie i te zmiany to nie 30-50 zł, ale nawet 1000 zł za metr! W przypadku Warszawy np. tak właśnie się stało, po ogłoszeniu decyzji o budowie drugiej linii metra. W budynkach zlokalizowanych blisko planowanej budowy, niemal natychmiast ceny poszły w górę i to nie tylko ceny sprzedaży, ale również ceny wynajmu mieszkań.

Co może zasadniczo zmienić cenę nieruchomości?

  • Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego
  • Decyzja o nowej drodze, przystanku, szkole
  • Decyzja o planach budowy oczyszczalni ścieków, złomowiska itp.

Sprzedaż mieszkań w Krakowie – na co uważać poszukując klienta na mieszkanie?

Pomoc pośredników bywa dla właścicieli mieszani wybawieniem. Jeśli mieszkanie stoi puste, wystarcz oddać klucza, podpisać umową i być pewnym, że za dwa miesiące pieniądze ze sprzedaży mieszkania będą na naszym koncie, o wszystko bowiem zadba pośrednik. Jednak i w wyborze pośrednika trzeba nieco się natrudzić. Wybrać firmę z tradycjami, taką której ufamy nie tylko my, ale której zaufa również kupujący. Od naszej decyzji będzie zależeć gdzie i na jak długo pojawia się ogłoszenie sprzedaży naszego mieszkania. Oczywiście wybór pośrednika ma też jeden zasadniczy minus, czyli konieczność podzielenia się uzyskają kwotą z pośrednikiem. W przypadku mieszkań dużych i zlokalizowanych w atrakcyjnych częściach stolicy Małopolski to mogą być naprawdę pokaźne kwoty, jednak warto mieć na uwadze pełne bezpieczeństwo przeprowadzonej w ten sposób transakcji.

Similar Posts