Porady

Ilość płaszczy w zbiorniku na ciecz — dlaczego to ma znaczenie?

Ilość płaszczy w zbiorniku na ciecz — dlaczego to ma znaczenie?

Wiadomo nie od dziś, że im lepszy produkt, tym większe zainteresowanie wśród użytkowników. Ta zasada dotyczy także zbiorników. Ilość płaszczy znajdująca się w danym zbiorniku ma ogromne znaczenie i dowodzi jakości produktu. To ważne nie tylko ze względu na wygodne użytkowanie, ale również kwestie bezpieczeństwa. Dzięki dodatkowym płaszczom zbiornik może być wykorzystywany przez długie lata.

Zbiorniki dwupłaszczowe zapewniają bezpieczne magazynowanie wszelkich cieczy np. paliwa. To właśnie podwójna ochrona sprawia, że zbiornik jest lepiej zabezpieczony przed uszkodzeniami. Nasz rozmówca, dystrybutor zbiorników MiM ze Szczecina dodaje:

Pamiętajmy o tym, że paliwa na potrzeby własne można przechowywać tylko i wyłącznie w specjalnych zbiornikach, profesjonalnie wykonanych. Chcąc przechowywać paliwo w większej ilości, powinniśmy zapatrzyć się w zbiorniki dwupłaszczowe, które są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne.

Zalety posiadania zbiornika wyposażonego w większą liczbę płaszczy:

  • Bezpieczeństwo zbiorniki dwupłaszczowe umożliwiają bezpieczne użytkowanie przez długie lata. Ilość płaszczy znajdująca się w pojemniku gwarantuje podwójną ochronę przed korozją i uszkodzeniem w wyniku promieniowania UV.

  • Pojemność zbiorniki o większej niż jedna liczbie płaszczy zazwyczaj mają też większą pojemność. Warto więc zdecydować się na zakup takiego zbiornika.

  • Funkcjonalne wyposażenie zbiorniki z dwoma płaszczami są wyposażone m.in. w przepływomierz cyfrowy. To dzięki niemu możemy sprawdzić ilość cieczy znajdującej się wewnątrz zbiornika.

  • Długoletnie użytkowanie dzięki elementom wykonanym z solidnych i trwałych materiałów dystrybutory nie wymagają malowania i konserwacji. Dodatkowa zewnętrzna powłoka wykonana z polietylenu umożliwia wieloletnią ochronę magazynowanych substancji.

Dodatkowe atuty, jakie mają zbiorniki dwupłaszczowe

Wysokiej jakości produkty od największych światowych producentów mają w standardzie odpowiednie wyposażenie, takie jak czujnik poziomu oleju, czujnik przecieku czy filtr z separatorem wody. Korzystając ze zbiorników Deso, Kingspan, JFC czy Sibuso nie musimy martwić się o to, że ciecz wypłynie na zewnątrz. Poszczególne modele można uzupełnić o akcesoria opcjonalne.

Jak widać, im więcej płaszczy znajduje się w dystrybutorze, tym większe bezpieczeństwo w trakcie przechowywania i transportu oleju napędowego. Wybierając zbiornik na ON, AdBlue, czy substancje toksyczne warto zdecydować się na zbiornik dwupłaszczowy, który zapewni nie tylko ochronę, ale również wygodne użytkowanie oraz wytrzymałość na lata.

Similar Posts