Porady

Ile kosztuje ocieplanie domu pianą PUR?

Ile kosztuje ocieplanie domu pianą PUR?

Piana poliuretanowa to jeden z najlepszych materiałów ociepleniowych. Uchodzi za najdroższą z metod termoizolacyjnych – czy słusznie? Niekoniecznie, biorąc pod uwagę jej trwałość, wytrzymałość i skuteczność. Sprawdź, jakie koszty poniesiesz, decydując się na ocieplanie domu pianą PUR.

Piana poliuretanowa – koszty ogólne

Piana poliuretanowa to jeden z najskuteczniejszych materiałów termoizolacyjnych, dostępnych na rynku budowlanym. Cena ocieplania pianką jest nieco wyższa niż w przypadku ocieplania wełną mineralną czy styropianem. Warto jednak pamiętać, że jest o wiele skuteczniejsza i trwała niż konkurencyjne materiały ociepleniowe.

Cena wykonania aplikacji pianki poliuretanowej wynika zarówno z kosztów samego materiału, jak i z wartości sprzętu, służącego do jej naniesienia. Koszt robocizny jest jednak niższy – pianę aplikuje się szybko na każdej powierzchni. Zależy on także od rodzaju pianki, który powinien być zastosowany na konkretnej płaszczyźnie. Cena piany otwartokomórkowej, są zróżnicowane w zależności od charakterystyki i właściwości piany. Dla przykładu cena piany otwartokomórkowej Purios E, będzie inna niż podczas stosowania aplikacji które musisz ponieść podczas izolacji pianą zamkniętokomórkową, np. Purios H.

Ile kosztuje ocieplanie pianką? Cena za m2 waha się w zależności od regionu, w którym mają być wykonane prace termoizolacyjne. Pod uwagę musisz wziąć wielkość ocieplanej powierzchni, stopień trudności prac termomodernizacyjnych, związanych z geometrią powierzchni, a także rodzaj pianki. Za podstawę przyjmuje się przelicznik, w którym metr kwadratowy ocieplenia pianką o grubości 20 cm kosztuje w przybliżeniu około 50-70 złotych (stan na rok 2020). Finalną cenę zawsze ustala zleceniobiorca.

Cena ocieplania pianką na tle innych materiałów izolacyjnych

Koszt ocieplania pianką poliuretanową jest nieco wyższy od wełny mineralnej lub styropianu. Bez wątpienia inwestycja ta jest o wiele bardziej opłacalna, porównując wytrzymałość materiałów na przestrzeni czasu. Piana PUR wyróżnia się wysoką trwałością, odpornością na wilgoć czy drobnoustroje. W niezmienionym stanie chroni dom przed ucieczką ciepła przez długie lata.

W przeciwieństwie do izolacji wykonanych z innych materiałów, piana poliuretanowa zachowuje wszystkie właściwości. Poprawia sprawność energetyczną całego domu – doskonale chroni przed powstawaniem mostków termicznych, co trudno osiągnąć przy użyciu wełny mineralnej czy styropianu. Ponadto, aplikacja natryskowa jest szybka i nie wymaga dodatkowych prac, związanych np. z konstrukcją zabezpieczenia dla wełny.

Ile kosztuje ocieplenie poszczególnych elementów budynku pianą PUR?

Ogólny koszt inwestycji zależy od wielu czynników, m.in. od tego, który element domu planujesz ocieplić pianą. Ile kosztuje ocieplenie poddasza pianką poliuretanową? Jeśli poddasze ma być przeznaczone do użytku codziennego – cena może być nieco wyższa niż w przypadku poddasza nieużytkowego. Wynika to z wyższego stopnia trudności aplikacji pianki w miejscach, gdzie mocowane będą płyty gipsowo-kartonowe. Cena aplikacji piany wzrasta wraz z poziomem skomplikowania powierzchni – załamaniami dachu, liczbą narożników, połączenia ścian z dachem. Sprawdź ile kosztuje ocieplenie pianką na https://purios.com/blog/ile-kosztuje-ocieplenie-domu-sprawdz-na-podstawie-pianki-pur.

Od konstrukcji budynku zależy również koszt ocieplania pianą dachu. Izolację natryskową przeprowadza się zarówno na dachach płaskich, jak i skośnych. Cena zależy m.in. od poziomu skomplikowania powierzchni. Nie bez znaczenia jest również rodzaj materiału, z którego dach jest wykonany. W przypadku izolacji poziomej i pionowej fundamentów domu również doskonale sprawdzi się pianka PUR. Cena za m2 w tym przypadku zależy głównie od danego województwa, a koszt ogólny – od wielkości powierzchni.

Similar Posts