Porady

Feng shui a kolory wnętrz – czym się kierować?

Feng shui a kolory wnętrz - czym się kierować?

Kolory wnętrz, podobnie jak i inne użyte do dekoracji elementy, mogą wpływać na samopoczucie osoby przebywającej w danym pomieszczeniu. Jak dobierać kolory wnętrz zgodnie z zasadami Feng shui? Specjaliści z Malprof doradzają!

Feng shui a kolory wnętrz

Zasady feng shui mają na celu stworzenie wystroju przestrzeni w mieszkaniu lub domu tak, by podkreślić najlepsze cechy danych pomieszczeń i poprawić różne sfery życia domowników. Feng shui odnosi się także do stosowanych w mieszkaniu lub domu kolorów.

Jak pomalować dom zgodnie z zasadami feng shui?

Salon, hall

Barwa, które sprzyjają temu, by użyć jej w pomieszczeniach wspólnych takich jak np. salon to ponadczasowa biel, różne odcienie beżu oraz pastelowy fiolet. Kolory te dodają szlachetności, podkreślają atuty mieszkania oraz optycznie powiększają jego przestrzeń.

Łazienka

Malując łazienkę, powinniśmy postawić na uspokajającą zieleń lub odświeżające zestawienie błękit + biel. Błękit zarazem uspokaja, jak i wyzwala kreatywność, kolor ten nadaje pomieszczeniu przytulny charakter, wprowadza także orzeźwienie. Z kolei kolor zielony sprzyja skupieniu i koncentracji, z tego też powodu różne odcienie zieleni można zastosować także w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy lub nauki.

Kuchnia, jadalnia

Ciekawe wykorzystanie we wnętrzach ma barwa żółta. Ciepły i radosny kolor żółty może ożywić przestrzeń salonu, pasuje także do kuchni oraz jadalni. Według duńskich naukowców barwa ta oddziałuje na układ nerwowy, wzmagając apetyt, pobudza także przemianę materii. Podobnie jak kolor czerwony, który także można śmiało zastosować we wnętrzach takich pomieszczeń jak jadalnia czy kuchnia.

Sypialnia

Jeśli szukamy idealnego koloru do sypialni, w tej roli dobrze się sprawdzi relaksująca lawenda, stonowane brązy oraz pudrowy róż. Ostatni z wymienionych kolorów sprzyja wyciszeniu, wywołuje pozytywny nastrój i redukuje stres, co jest bardzo pożądane, np. po ciężkim dniu w pracy.

Biuro

Coraz częściej zasady feng shui wychodzą poza przestrzenie mieszkalne i są stosowane także w biurach. Tam najlepiej stosować barwy podnoszące wydajność i pobudzające kreatywność pracowników. Zaliczamy do nich np. oliwkową zieleń.

Malowanie zgodnie z zasadami feng shui

W Polsce można znaleźć wiele firm, które oferują szeroko pojęte usługi malarskie, takie jak malowanie ścian, malowanie sufitów, odświeżanie płytek i kafelków, malowanie schodów, drzwi, okien, balustrad i fasad. Nie wszystkie z nich zwracają jednak uwagę na to, jak ważne w malowaniu ścian są potrzeby klienta oraz jego zadowolenie. My polecamy usługi firmy Malprof z Wrocławia z pewnością sprostają nawet największym wyzwanią.

Similar Posts