Porady

Dlaczego warto zdecydować się na zakup toalety przenośnej na działkę rekreacyjną?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup toalety przenośnej na działkę rekreacyjną?

Działka to miejsce, na którym spędzasz prawie każdy weekend? W takim razie na pewno spotkałeś się z problemem braku toalety na działce rekreacyjnej. Rozwiązaniem jest przenośna kabina. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Toaleta przenośna – idealna na działkę

Przenośne WC to duże toalety kabinowe, które sprawdzą się idealnie na działkach często odwiedzanych przez sporą liczbę gości. Stawia się ją na zewnątrz, a do podłączenia nie jest potrzebna sieć wodno-kanalizacyjna. Jej opróżnianiem zajmie się profesjonalna firma – opróżni toaletę, a także umyje ją i przygotuje do ponownego użytkowania. Taka toaleta na działkę jest zdecydowanie korzystnym rozwiązaniem, należy jedynie pamiętać, że w celu opróżnienia nieczystości szambiarka musi podjechać pod samą toaletę – droga musi być więc odpowiednia szeroka, a sama kabina ustawiona w łatwo dostępnym miejscu. 

Toaleta na działce, a przepisy

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, zbiorniki na nieczystości ciekłe muszą posiadać dno nieprzepuszczalne oraz być szczelnie przykryte. Jednocześnie, powinniśmy wyposażyć kabinę w odpowietrzenie minimum 0,5 metra nad poziom terenu. Warto dodać, że odległość kabiny od różnego rodzaju obiektów również ma znaczenie. Między innymi:

  • nie mogą one znajdować się bliżej niż 15 metrów od okien i drzwi,
  • odległość od sąsiedniej działki powinna wynosić minimum 7,5 metra.

Z czego produkuje się przenośne toalety?

Toaleta przenośna wyprodukowana jest głównie z polietylenu o wysokiej gęstości. Do produkcji kabin dodaje się stabilizator UV, który chroni materiał od odbarwień słonecznych. Dach zaś wykonany jest z jasnego materiału, który zapewnia światło w kabinie. Przenośna toaleta jest łatwa w czyszczeniu. Tworzywo, z którego produkowane są toalety mobilne jest wysokiej jakości, zapewnia to odporność kabin na działanie warunków atmosferycznych. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż dzięki temu toaleta przenośna może stać na powietrzu bez względu na warunki pogodowe.

Dodatkowe wyposażenie

Toaleta przenośna może zostać wyposażona w dodatkowe akcesoria. W zależności od wymagań, producenci mogą dodać do toalety: dozownik na mydło w płynie, pojemnik na ręczniki papierowe, pojemnik na papier toaletowy, a także oświetlenie LED z czujnikiem ruchu. Wszystkie te akcesoria podwyższają standard higieniczny.

Similar Posts