Meble

Elektroniczne akcesoria do mebli – jakie dodatki wybrać, aby ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie?

Elektroniczne akcesoria do mebli - jakie dodatki wybrać, aby ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie?

Wybierając akcesoria do mebli, takie jak przepust kablowy czy przewód z wyłącznikiem, trzeba pamiętać, że będą nam towarzyszyć każdego dnia. Z tego powodu warto postawić na takie dodatki, które ułatwią codzienne funkcjonowanie, będą ergonomiczne i zapewnią komfort użytkowania dowolnego sprzętu elektronicznego. Jakie więc akcesoria do mebli wybrać? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

Gniazdo meblowe – sprytny sposób na dostęp do prądu

Urządzając dom lub biuro, warto dobrze rozplanować sobie instalację elektryczną, aby później nie narzekać na niewygodę wynikającą z kiepskiego dostępu do prądu. Z pomocą przychodzi gniazdo meblowe, które jest nowoczesnym i ergonomicznym rozwiązaniem, pozwalającym korzystać z energii w dowolnym miejscu. Zaletą gniazda meblowego jest jego łatwy i sprytny montaż. Umieszcza się go bowiem na przykład w biurku, roboczym blacie kuchennym lub na półce, aby móc wygodnie podłączyć sprzęt biurowy lub kuchenny i nie ciągnąć kabla z przedłużaczem z gniazdka w ścianie. Gniazdo meblowe można dopasować kolorystycznie do mebla lub dzięki prostemu mechanizmowi zwyczajnie ukryć, gdy nie jest w danej chwili potrzebne. To estetyczne akcesoria meblowe, będące jednocześnie praktycznym elementem wystroju wnętrza.

Jak ukryć kable? Wybieramy przepust kablowy

Przepust kablowy to bardzo interesujący dodatek, który pozwala „zapanować” nad kablami. To także sposób na zabezpieczenie przewodów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przepust kablowy pozwala ukryć kable i zapewnia schludną organizację powierzchni. Najczęściej jest to okrągła lub kwadratowa wkładka, którą montuje się w blacie biurka lub stołu biurowego. Dostępny w różnych kolorach pozwala dopasować odcień do mebla, w którym się znajduje, a jego nowoczesny design wpisuje się w styl wnętrza. Dzięki wykonaniu z tworzywa sztucznego, przepust kablowy jest w pełni bezpieczny dla przewodów oraz zaprojektowany tak, aby nie uszkodzić, poplątać ani nie zgnieść kabli.

Kabel z przedłużaczem do zadań specjalnych

Czasami zdarza się tak, że przyjdzie nam korzystać z pomieszczenia, w którym ilość gniazdek jest mocno ograniczona, tymczasem my potrzebujemy zdecydowanie więcej wejść. W takiej sytuacji idealną opcją jest kabel z przedłużaczem. Tego typu akcesoria do mebli znajdują zastosowanie zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Umożliwiają korzystanie ze sprzętów elektronicznych, których przewód jest za krótki i nie sięga do gniazdka. Ratują nas w sytuacji, gdy nie możemy pozwolić sobie na kucie w ścianie i montowanie dodatkowych przewodów. Kabel z przedłużaczem to idealna opcja w starym budownictwie, wynajętych mieszkaniach oraz wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dostępu do energii elektrycznej, a jest to utrudnione.

Wygoda przede wszystkim, czyli montujemy przewód z wyłącznikiem

Przewód z wyłącznikiem to wygoda sama w sobie. Dzięki niemu już nie będziesz musiał wstawać, żeby wyłączyć światło, ponieważ montaż przewodu z wyłącznikiem pozwala mieć go zawsze przy sobie. Taki sposób podłączenia oświetlenia wcale nie jest rozwiązaniem dla leniwych, którym nie chce się ruszyć z kanapy. To opcja dla zapracowanych, nie mogących oderwać się od swoich obowiązków, a także dzieci, które nie dosięgną tradycyjnego wyłącznika zamontowanego na ścianie. Przewód z wyłącznikiem pozwoli Ci również korzystać z urządzenia będąc w innym pokoju, na przykład podczas kąpieli, gdy zapomniałeś wyłączyć światło w salonie. Jest więc rozwiązaniem nie tylko ergonomicznym, ale także oszczędnym.

Do czego służy rozdzielacz do kabla?

Rozdzielacz do kabla przyda się w każdym domu i biurze. W zależności od rodzaju znajduje zastosowanie przy podłączaniu kilku komputerów do sieci lub służy rozdzieleniu sygnału TV na kilka odbiorników. Rozdzielacz do kabla jest przewodem, na przykład dwumetrowym, do którego można podłączyć dwie, trzy lub sześć opraw typu klipsy lub oczka LED, posiadających kabel z wtyczką.

Akcesoria do mebli dla domów i firm

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że lepiej postawić na nowoczesne i ergonomiczne akcesoria do mebli, zamiast mieć w domu lub biurze plątaninę kabli. To bardzo niebezpieczne, gdy pod nogami leży dużo przewodów, o które można się potknąć. W firmach właściwy sposób okablowania regulują przepisy BHP, natomiast w domu sami musimy zadbać nie tylko o swój komfort, ale także bezpieczeństwo. Gniazdo meblowe, przepust kablowy oraz pozostałe akcesoria do mebli pomagają uporządkować przewody i jednocześnie pozwalają cieszyć się komfortem użytkowania dowolnych sprzętów elektronicznych. Więcej informacji na https://sklep-art-meb.pl/gniazda-i-przewody.

Similar Posts