Porady

Czym są big bagi?

Czym są big bagi?

Planujesz budowę lub remont domu albo mieszkania? A może chcesz przeprowadzić gruntowne porządki i szukasz dobrego sposobu na gromadzenie odpadów? Zainteresuj się ofertą firm zajmujących się wywozem śmiecie oraz gruzu i sprawdź, czy wypożyczenie big baga nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie wiesz, czym jest big bag? Spróbujemy wyjaśnić. Przeczytaj!

Jak najlepiej pozbyć się odpadów?

Prace budowlane i remontowe wiążą się z koniecznością gromadzenia i wywóz różnego typu odpadów. Problem ten dotyczy także prowadzenia gruntowych porządków, podczas których właściciele nieruchomości chcą pozbyć się zniszczonych mebli, niepotrzebnych sprzętów i innych zbytecznych przedmiotów. Najlepszym rozwiązaniem w tego typu sytuacjach jest wynajem specjalnych pojemników na odpady i gruz. Niemal w każdej miejscowości znaleźć można wyspecjalizowaną firmę, która dostarcza różnego rodzaju pojemniki do składowania pozostałości pobudowlanych, poremontowych i domowych. Po ich niepełnieniu odbierają je od klientów specjalistycznym transportem. Jedną z takich firm jest działający w Gdański i na Pomorzu Konbrud – wywóz odpadów. Jak można dowiedzieć się na stronie internetowej firmy, alternatywą dla korzystania z dużych i sztywnych wielkogabarytowych kontenerów na gruz jest wynajem worków big bag.

Big bag, co to takiego?

Big bagi to rodzaj dużych i elastycznych kontenerów w formie wytrzymałych worków. Przeznaczone są do przechowywania i transportowania dużych ilości materiałów. Najczyściej wykorzystywane są do gromadzenia materiałów sypkich, pylących i granulowanych takich jak np. piasek, gruz, ziemia, odpadów z budów i remontów oraz odpadów domowych – drobnych mebli, starych sprzętów, odzież itp. Big bagi są wygodne w użyciu i nie zajmują dużo miejsca. Ich wynajem jest najkorzystniejszym rozwiązaniem przy składowaniu niezbyt dużej ilości odpadów przez dłuższy czas.

Rodzaje worków big bag

Big bagi wykonane są z odpornych i wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne tkanin  polipropylenowych powlekanych, które chronią przed dostaniem się wilgoci z zewnątrz i niepowlekanych, czyli oddychających.  Niektóre worki mogą być wyposażone w dodatkowe wkłady z folii polietylenowej i mieć uszczelniające szwy. Dno worków jest płaskie i kwadratowe, natomiast ich wysokość zależy od pojemności. Dostępne są big bagi z uchwytami pojedynczymi, podwójnymi lub dla lepszej stabilizacji podczas podnoszenia z czterema zaczepami. Choć producenci oferują wiele typów worków o różnej wielkości, to najbardziej popularne są, zwłaszcza do odbioru odpadów pobudowlanych i poremontowych big bagi o objętości 1 m³ i  1,3 m³.

Similar Posts