Porady

Czy warto postawić na basen stelażowy?

Czy warto postawić na basen stelażowy?

Na pewno basen stelażowy jest możliwie najlepszym miejscem, w którym chcemy spędzać czas wolny podczas upałów. Warto zatem czym prędzej zainwestować we własny model stelażowy. Ta wersja sprawdzi się absolutnie wszędzie.

Naprawdę warto

Basen w ogrodzie kojarzy się z ogromnym luksusem. Jeszcze kilka lat temu był to produkt jedynie dla osób wybranych, które zarabiały naprawdę spore pieniędzy. Obecnie model stelażowy może mieć każdy z nas. Oferta jest naprawdę rozbudowana. Warto spojrzeć tutaj https://www.majowo.pl/wypoczynek/baseny-ogrodowe/baseny-stelazowe.

Wersja stelażowa daje w zasadzie sporo możliwości ochłody, tyle, co basen ogrodowy klasyczny, a więc ten wykopany w ziemi. Jednak musimy zaznaczyć, że on nie wymaga tyle przestrzeni, jak i funduszy. Jednak zapewnia bardzo dużo miejsca. Może w nim przebywać jednocześnie nawet kilka osób.

Jest niesamowicie odporny, a także stabilny na działanie wszelkich warunków atmosferycznych. Model ten jest niezmiernie łatwy w czyszczeniu. Porównując te baseny do wersji z niecką, jest naprawdę tani. Taki basen można już kupić za kilkaset złotych. Musimy przyznać, że nie jest to zbyt duży wydatek.

Jak jest zbudowany basen stelażowy?

Model stelażowy jest stawiany na płaskiej powierzchni. Ściany są wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa PCV. Dzięki niemu basen jest odporny na wszelkie uszkodzenia oraz także odkształcenia. Ten model sam w sobie jest wzmocniony oraz także ustabilizowany obręczą metalową. Nie musimy się martwić o to, że basen się przewróci, a woda się z niego wyleje. Jeśli do niego dokupimy odpowiedni filtr oraz pompę, to nie będziemy mieli żadnego problemu z samą czystością wody. Stelaż jest wykonany z antykorozyjnych materiałów. Odpada nam zatem konieczność konserwacji basenu.

W sklepach wybór wersji ogrodowych stelażowych jest naprawdę spory. Możemy przebierać pośród różnych kształtów, jak i wymiarów. Co jak co, ale to zaspokaja gusta, a do tego oczekiwania użytkowników nawet najbardziej wymagających. Jakie mamy dostępne kształty? Jest to basen stelażowy okrągły, prostokątny, a także kwadratowy.

Do najbardziej popularnych basenów stelażowych należą wersje stelażowe o kształcie prostokąta. Są one najczęściej wymiarów 5 na 3 metry. Z kolei te okrągłe mają średnicę między 5 a 6 metrów. Bardzo ciekawe jest to, że ich głębokość może nawet dochodzić do 120 centymetrów. To daje naprawdę bardzo dużo możliwości. Podczas letnich dni można liczyć na naprawdę bardzo aktywny wypoczynek.

Koszt takich basenów jest niewielki, a więc można powiedzieć, że jest to wydatek na absolutnie każdą kieszeń. Niezwykle nas to cieszy. Możemy kupić od razu cały zestaw. W zestawie znajduje się nie tylko model stelażowy, ale także pompa z filtrem. W niektórych zestawach znajdziemy także chemię basenową, którą i tak będziemy potrzebować. Pamiętajmy, że w zestawie najczęściej cena jest o wiele korzystniejsza dla nas. Nie opłaca się kupowanie wszystkiego osobno. Wówczas możemy także dobrać niepasująca pompę, a to powoduje u nas zdenerwowanie.

Similar Posts