Porady

Co daje ozonowanie mieszkania?

Co daje ozonowanie mieszkania?

Chcąc dokładnie zdezynfekować mieszkanie lub biuro domowymi sposobami, stracimy sporo czasu na pracę i pieniędzy wydanych na środki dezynfekujące, a i tak nie mamy stuprocentowej pewności, że w zakamarkach nie pozostały szkodliwe drobnoustroje, grzyby i wirusy. Dlatego warto zaufać profesjonalistom i zlecić dezynfekcję wnętrz w postaci ozonowania. Ozonowanie jest jednym z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów dezynfekcji pomieszczeń.

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie pomieszczeń w domu i biurze polega na rozstawieniu w pomieszczeniach generatorów ozonu. Mieszkanie, lub przestrzeń biurowa powinna zostać wcześniej zabezpieczona przed wydostaniem się ozonu na zewnątrz. Pozwala to na utrzymanie przez kilka godzin optymalnego stężenia gazu w powietrzu i dzięki temu dokładnej dezynfekcji pomieszczeń. Ozon poprzez postać gazową, w sposób dokładnie taki sam jak powietrze – dostanie się w każdy zakamarek i gruntownie oczyści powietrze z niekorzystnych czynników. Ozonowanie jest w pełni bezpieczne dla wyposażenia mieszkań i biur, a po wykonanej dezynfekcji wystarczy tylko kilkugodzinna przerwa w użytkowaniu, oraz przewietrzenie pomieszczeń.

Ozonowanie – efekty i zalety

Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą ozonowania cieszy się ogromną popularnością. Nieinwazyjna, pozbawiona użycia środków chemicznych bardzo skuteczna dezynfekcja pozwala na pozbycie się:

  • alergenów,
  • zarodników grzybów i pleśni,
  • bakterii, wirusów i roztoczy,
  • brzydkich zapachów i dymu papierosowego.

Zdecydowana poprawa jakości powietrza bezpośrednio przekłada się na zdrowie domowników i pracowników na co dzień korzystających z pomieszczeń biurowych. Zasadniczo ten rodzaj dezynfekcji sprawdzi się w każdym budynku, w którym zalecana jest czystość i higiena. Ozonować można sklepy, galerie handlowe, żłobki i przedszkola, gabinety kosmetyczne, czy gabinety lekarskie. W efekcie uzyskamy nieskazitelnie czyste wnętrze wolne od wszelkich szkodliwych czynników, oraz przykrych zapachów.

Zdrowie jest najważniejsze

Ozonowanie warto zlecać cyklicznie, aby mieć pewność, że przebywamy w zdrowym otoczeniu. Jednak istnieje kilka szczególnych sytuacji, kiedy warto poprosić o pomoc specjalistów. Ozonowanie mieszkania zalecane jest, kiedy w domu przebywają alergicy, lub małe dzieci. Kontakt z alergenami w przypadku alergików, oraz z wirusami i bakteriami w przypadku małych dzieci może skończyć się atakiem astmy, lub infekcją. Wiemy, że dla dzieci nie ma miejsc zakazanych, a nawet w najbardziej zadbanym wnętrzu nie unikniemy niewidocznych gołym okiem szkodliwych wirusów, mikrobów i mikroorganizmów. Dezynfekcja ozonem charakteryzuje się tak ważnym aspektem, jakim jest całkowity brak środków chemicznych, co jest dodatkowym atutem dla osób borykających się z alergiami, oraz rodziców troszczących się o zdrowie swoich pociech. Ozonowanie często przeprowadza się również w przypadku przygotowywania mieszkania na przybycie noworodka, lub osoby chorej terminalnie.

Kiedy jeszcze warto zdecydować się na ozonowanie?

Dobrze jest  zlecić ozonowanie tuż po remoncie, kiedy to zwykle z zapachem farb i lakierów borykamy się nawet kilka tygodni pomimo wietrzenia. Szczególną sytuacją są również wypadki losowe takie jak pożar, lub zalanie mieszkania, lub biura. Dezynfekcja ozonowaniem sprawi, że w kilka godzin po uciążliwych zapachach nie będzie śladu. Najczęściej wymienianymi przez specjalistów wskazaniami do przeprowadzenia ozonowania są również: zakup mieszkania z rynku wtórnego, zagrzybienie lokalu, sytuacje po ulatnianiu się w mieszkaniu gazu. Jaki jest zatem koszt ozonowania? Oczywiście wszystko zależy od miasta i powierzchni wymagającej dezynfekcji, natomiast zazwyczaj ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych za metr kwadratowy. Nie są to ogromne koszty, ale zdecydowanie warte swych pieniędzy, szczególnie jeżeli zależy nam na skutecznym działaniu. Przykładowy cennik ozonowania i prania tapicerki meblowej można podejrzeć klikając tutaj.

Similar Posts