Porady

Czemu warto kupić mieszkanie na Wilanowie?

Czemu warto kupić mieszkanie na Wilanowie?

Zakup nowego mieszkania jest ogromnym wyzwaniem dla każdego z nas. Stajemy przed dylematem odnośnie tego, gdzie znaleźć swoje miejsce do życia. Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania na Wilanowie. Jest to ciekawa okolicą, którą warto bliżej poznać. Dlaczego warto kupić mieszkanie na Wilanowie? O czym powinniśmy wiedzieć? Jakie udogodnienia czekają na nas w tym miejscu?

Piękne otoczenie zieleni

Mieszkania na sprzedaż na Wilanowie cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Rodziny z dziećmi docenią fakt, że mieszkania w tym miejscu położone są w otoczeniu zieleni. Co ciekawe, projekt Wilanowa od samego początku zakładał połączenie akcentów miejskich ze środowiskiem naturalnym. Poza tym, mieszkańcy mogą każdego dnia odwiedzać piękny ogród, który znajduje się przy Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Nie zapominajmy o Wiśle, ciągnącej się niedaleko dzielnicy i oferującej piękne piaszczyste plaże. Bliskość zielonych terenów sprawia, że całe rodziny mogą wypoczywać w otoczeniu natury. W miasteczku Wilanów można cieszyć się naturą i spokojem. Blisko znajduje się też park w Powsinie, Konstancin z parkiem i tężniami oraz ogród botaniczny.

Edukacja w Wilanowie

Nowe mieszkania w Wilanowie są atrakcyjne dla rodzin z dziećmi ponieważ w okolicy jest rozwinięta baza edukacyjna i rozrywkowa. Duże zapotrzebowanie sprawiło, że otwierają się kolejne szkoły oraz przedszkola prywatne i publiczne. Rodzice mogą posłać dziecko do prywatnego Liceum Akademia High School, które otrzymało nagrodę architektoniczną Property Design Awards 2018. Co ciekawe, w pobliżu dzielnicy znajdziemy:

  • Międzynarodową Szkołę Europejską,
  • British Primary School of Wilanow,
  • American School od Warsaw,
  • Polsko-Francuską Szkołę Podstawową,
  • Polsko-Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta,
  • Lycee Francais de Varsovie i wiele innych obiektów.

Liczne międzynarodowe szkoły są doskonałym rozwiązaniem dla utalentowanych dzieci, które mogą tutaj rozwijać skrzydła.

Komunikacja to podstawa

Co jeszcze sprawia, że mieszkania w Wilanowie są tak cenione? Z pewnością mieszkańcy doceniają dobre skomunikowanie dzielnicy. Spory wpływ na przenoszenie się mieszkańców z Centrum ma rozbudowana komunikacja z Wilanowem. Dzielnica ma dużo dróg dojazdowych do centrum oraz rozwiniętą sieć autobusową. W ostatnio podpisano umowę na budowę linii tramwajowej, będzie tu prowadzić również trzecia linia metra. Miasteczko Wilanów jest uznawane za najszybciej rozwijającą się dzielnicę. Otwierają się tutaj nowe firmy i biura, które dają możliwość znalezienia miejsca pracy. Dobry dojazd do Centrum za pomocą auta lub autobusu to spore udogodnienie dla mieszkańców. Nie zapominajmy o tym, że mieszkańcy jasno wskazują, że Wilanów to bezpieczna dzielnica do życia.

Ceny mieszkań na Wilanowie

Jak kształtują się ceny mieszkań na Wilanowie? Mieszkanie zakupimy tutaj od 14 273 zł/m2. Wiele zależy też od tego, jaką ulicę wybierzemy. Przykładowo Aleja Wilanowska to koszt zakupu mieszkania na poziomie 12 487 zł/m2. Z kolei na ulicy Amfory znajdziemy mieszkania za 10 602 zł/m2. Jak widać, koszty mogą się nieco różnić, w zależności od danego otoczenia.

Na uznanie zasługuje inwestycja Royal Residence, gdzie znajdziemy w sprzedaży ponad sto mieszkań. Dostępne jest wykończenie pod klucz od redNet dom. Terminy oddania inwestycji to: etap I – kwiecień 2023, etap II – czerwiec 2023, etap III – wrzesień 2023, etap IV – luty 2024. Nowe mieszkania Wilanów zachwycają ogromnym komfortem i bliskością wielu miejsc. Nic dziwnego, że są tak chętnie wybierane przez klientów.

Przy ul. Herbu Janina powstaje też osiedle budowane przez DORGroup. Oferują mieszkania o zróżnicowanych metrażach z dużymi tarasami i balkonami. Deweloper pomyślał o mieszkańcach zapewniając im strefę rekreacji, klubik malucha, miejsca na samochody elektryczne, wózkownie i miejsca na rowery.

Dbanie o potrzeby mieszkańców wydaje się już standardem w Wilanowie. Większość osiedli może pochwalić się monitoringiem i różnego rodzaju udogodnieniami. Powstające osiedla uwzględniają też potrzeby związane z ekologią. Dzielnica jest bezpieczna, zielona, dobrze skomunikowana z dużą bazą gastronomiczną i edukacyjną – nic więc dziwnego, że mieszkania w tej okolicy są chętnie kupowane, zarówno w celach mieszkaniowych jak i inwestycyjnych. Przed zakupem mieszkania zawsze jednak warto pamiętać o dokładnym sprawdzeniu dewelopera lub sprzedającego i sporządzeniu bezpiecznej umowy. W takich sprawach najlepiej udać się do kancelarii prawnej, która ma doświadczenie w dziedzinie nieruchomości np. https://kurek-partners.com/. Nie warto oszczędzać na takich sprawach bo można łatwo stracić swoje pieniądze.

 

Similar Posts