Firmy

Beskidzkie Fabryki Mebli Opinie – na który narożnik się zdecydować?

Beskidzkie Fabryki Mebli – na który narożnik się zdecydować

Salon to miejsce, w którym koncentruje się życie rodzinne i towarzyskie, dlatego jego urządzenie warto dokładnie przemyśleć. Szczególnie ważną funkcję pełnią w nim meble do siedzenia, które odpowiadają nie tylko za funkcjonalność, ale także wystrój wnętrza. Ciekawym pomysłem na umeblowanie pokoju dziennego, jest narożnik, gdyż sprawdzi się on zarówno w niewielkim pokoju, jak i dużym salonie połączonym z kuchnią. Nad wyborem narożnika warto się jednak trochę dłużej zastanowić, szczególnie jeżeli ma pełnić również funkcję spania. Beskidzkie Fabryki Mebli mogą pochwalić się modną i elegancką kolekcją narożników, jednak zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto dowiedzieć się, czym się kierować podczas wyboru mebli wypoczynkowych.

Rozmiar ma znaczenie

Decydując się na zakup narożnika, z pewnością na pierwszy plan rzuca się jego rozmiar. W przypadku większego metrażu pomieszczenia mamy większe pole manewru, gdyż możemy sobie pozwolić na dużą kanapę narożną, a dodatkowo dobrać do niej jeszcze pasujące fotele, pufy, a nawet sofę. Częściej spotykanym standardem są jednak niewielkie mieszkania w bloku i mało ustawny pokój dzienny, którego zagospodarowanie przestrzenne może stanowić problem. Narożniki są o tyle praktycznym rozwiązaniem, że można je umiejscowić tak, aby nie zabierały zbyt wiele miejsca w centralnym punkcie pokoju, dlatego są polecane do praktycznie każdego wnętrza. Beskidzkie Fabryki Mebli mają w swojej ofercie kolekcję narożników z możliwością dowolnego ustawienia brył, które dostępne są w zróżnicowanych wymiarach, aby nawet właściciele niestandardowych salonów mogli znaleźć propozycje mebli dla siebie.

Wybierając rozmiar narożnika, trzeba brać pod uwagę nie tylko metraż pomieszczenia, ale także aspekty użytkowe. Jeżeli mamy większą rodzinę lub często zapraszamy gości, trzeba pomyśleć o narożniku, który zapewni odpowiednio dużo miejsca do siedzenia. Na rzecz funkcjonalności możemy zrezygnować z kanapy o obszernych i fantazyjnie wyprofilowanych zagłówkach, na konto większej powierzchni do siedzenia. Beskidzkie Fabryki Mebli również w tej kwestii mają dużo do zaproponowania, gdyż w kolekcji można znaleźć klasyczne narożniki o prostej bryle, jak również te nowoczesne, z finezyjnie wykończonymi zagłówkami i podłokietnikami.

Wygląd i funkcjonalność

Jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń i możliwości mebla, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w narożnik z funkcją spania. Po rozłożeniu zwiększa on swoją powierzchnię, dzięki czemu może służyć jako wygodne łóżko nawet dla dwóch osób. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, jeżeli mamy wizytę niezapowiedzianych gości i musimy ich przenocować w komfortowych warunkach. Narożnik wyposażony w pojemnik na pościel z łatwością pomieści kołdry i poduszki lub może być przeznaczony do przechowywania całkiem innych rzeczy, ułatwiając tym samym utrzymanie porządku w pokoju. Ważną kwestią w wyborze kanapy narożnej jest także jej wygląd. Beskidzkie Fabryki Mebli dają możliwość skonfigurowania mebla według własnych preferencji, poprzez wybór materiału obicia. Można więc dopasować kolor oraz strukturę materiału tak, aby pasowała do pozostałego wyposażenia, tworząc spójną całość aranżacji salonu. To, na jaki kolor się zdecydujemy, jest oczywiście indywidualną kwestią, warto jednak pamiętać o zasadach wystroju wnętrz. W nowoczesnych pomieszczeniach króluje minimalizm, dlatego narożnik powinien wyróżniać się prostą bryłą i jasnym kolorem. Jeżeli jednak jesteśmy zwolennikami klasycznych wnętrz, możemy zdecydować się na obszerną kanapę z dużymi poduszkami, która da uczucie przytulności i ciepła. Wybierając narożnik do salonu z pewnością dużą wagę przykładamy do tego, aby elegancko się prezentował i podnosił estetykę wnętrza. Warto jednak mieć na uwadze, że kanapa będzie jednym z najczęściej użytkowanych mebli, dlatego musi być trwała. W tym przypadku lepiej zrezygnować z niepraktycznych kolorów, które będą trudne w utrzymaniu, na rzecz trwałych materiałów obiciowych.

Adres

Beskidzkie Fabryki Mebli Sp. z o. o.

Piekarska 130

43-300 Bielsko-Biała

Similar Posts