Porady

Agregaty do gładzi – gładzie gotowe w mig!

Agregaty do gładzi – gładzie gotowe w mig!

Przygotowanie gładzi elewacyjnych i wewnętrznych nie musi być czasochłonne – agregaty do gładzi sprawią, że prace będą szybkie, łatwe i wygodne!

Prawidłowe nakładanie gładzi wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Kiedyś tworzenie takich nawierzchni prowadzono tylko ręcznie. Teraz nie jest to już konieczne, ponieważ do dyspozycji są agregaty do gładzi. To nowoczesne agregaty tynkarskie, dzięki którym przygotowanie gładzi wewnątrz i na zewnątrz budynków jest jeszcze prostsze!

Jak działają agregaty tynkarskie do gładzi? Jak przebiegają wówczas prace? Jakie zalety niesie ze sobą tego typu sprzęt? W końcu, kto zajmuje się jego dostarczaniem? Jeśli również chcesz, aby prace z gładziami były jeszcze łatwiejsze, sprawdź odpowiedzi na te pytania!

 

Agregat do gładzi – jak to działa?

Urządzenie takie, jak agregat to gładzi jest rodzajem agregatu tynkarskiego który pozwala na maszynowe nakładanie gładzi tynkarskich, które nazywane są wówczas gładziami maszynowymi.

Agregaty do gładzi we współpracy z silomatami pozwalają na przygotowanie mieszanek odpowiedniej jakości, a następnie natryskują je na nawierzchnie z wykorzystaniem specjalnych węży i pistoletów.

Pracownik wykonuje wówczas nawierzchnie z gładzi lub innych materiałów znacznie szybciej i łatwiej niż wtedy, gdy stosowałby narzędzia ręczne.

Nowoczesne agregaty tynkarskie do gładzi pozwalają nie tylko na przygotowywanie takich właśnie nawierzchni, ale również umożliwiają wykorzystanie innych typów mieszanek. Płynna regulacja pracy pompy pozwalają na uzyskanie optymalnych parametrów pracy urządzenia w zależności od wykorzystanych materiałów.

 

Agregat do gładzi może współpracować z następującymi materiałami:

 • szpachle gipsowe i akrylowe
 • tynki elewacyjne
 • tynki akustyczne
 • tynki cienkowarstwowe
 • tynki renowacyjne
 • zaprawy do fugowania
 • zaprawy iniekcyjne
 • masy bitumiczne
 • środki gruntujące
 • kleje do styropianu
 • farby dyspersyjne i emulsyjne

 

Gładzie maszynowe, czyli gładzie, które przygotowują agregaty tynkarskie do gładzi, są obecnie używane coraz częściej. Jakie są najważniejsze zalety tego typu sprzętu stosowanego do przygotowywania gładzi i kładzenia innego rodzaju materiałów?

 

Główne zalety agregatów do gładzi maszynowych:

 • przyspieszenie prac wykończeniowych – podczas gdy ręczne nakładanie gładzi pozwala na uzyskanie wydajności na poziomie 30 metrów kwadratowych gładzi dziennie, wykorzystaniem agregatu umożliwia wykonanie nawet do 400 metrów kwadratowych gładzi w ciągu jednego dnia pracy
 • szerokie zastosowanie – agregat do gładzi pozwala nie tylko na wykonanie nawierzchni z gładzi, ale również użycie innych typów materiałów do wykańczania nawierzchni
 • zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy – firma posiadająca na stanie agregat do gładzi może oferować usługi szybciej i lepiej niż firmy, które nadal stosują technikę ręcznego nakładania gładzi
 • zwiększone zyski – inwestycja w agregat tynkarski do gładzi pozwoli firmie na uzyskanie jeszcze lepszych wyników finansowych

 

Kto dostarcza agregaty tynkarskie do gładzi?

Dzisiaj, gdy agregaty tynkarskie są coraz bardziej popularne, w swojej ofercie posiada je coraz więcej firm. Wśród nich znajduje się również polska firma Agregaty Małek, która od lat specjalizuje się w sprzedaży tego typu sprzętu dla branży budowlanej i wykończeniowej.

Agregaty do gładzi firmy Agregaty Małek do sprzęt powstający z wykorzystaniem wysokiej jakości komponentów, na bazie wieloletniej wiedzy technicznej firmy. Efektem są profesjonalne urządzenia, które w pełni odpowiadają specyfice branży.

Więcej informacji o parametrach technicznych agregatów tynkarskich do gładzi od firmy Agregaty Małek można znaleźć na jej stronie internetowej: https://sklepagregatymalek.pl/agregat-do-gladzi-tynkow-elewacyjnych.

Podsumowując, prace z gładziami nie muszą być trudne i czasochłonne. Nowoczesne agregaty do gładzi pozwalają na przygotowanie i nałożenie gładzi znacznie szybciej i wygodniej, a przy tym niosą ze sobą szereg innych zalet. Dla firm w branży budowlanej i wykończeniowej to przyszłościowa inwestycja!

 

Similar Posts