Przemysł

Zastosowanie hal stalowych, nieizolowanych

Zastosowanie hal stalowych, nieizolowanych

Konstrukcje ze stali są coraz powszechniej stosowane w firmach o różnych profilach działalności oraz gospodarstwach rolnych. Swoją popularność zawdzięczają dużej uniwersalności, wysokiej trwałości, krótkiemu czasowi budowy i optymalnym kosztom, jakie wiążą się przeprowadzeniem i utrzymaniem tego rodzaju inwestycji. Przedsiębiorcy decydujący się na budowę hali mogą wybierać pomiędzy konstrukcjami izolowanymi oraz nieizolowanymi. W jakich przedsiębiorstwach sprawdza się drugi z tych wariantów?

Jaka jest różnica pomiędzy obiektami izolowanymi a nieizolowanymi?

Jak sama nazwa wskazuje, hale izolowane posiadają odpowiednią izolację cieplną, natomiast konstrukcje nieizolowane są jej pozbawione. Rama obu konstrukcji wykonana jest w ten sam sposób i z takich samych elementów. Mające największe znaczenie różnice pojawiają się w budowie ścian zewnętrznych – w halach nieizolowanych występują tylko okładziny z blachy stalowej lub drewna oraz opierzenie i wykończenie z blach, a także dachów, które zabezpieczone są specjalną włókniną antykondensacyjną (jest to ochrona przed powstawaniem skroplin).

Nieizolowane hale stalowe w rolnictwie

Prefabrykowane hale stalowe bez izolacji, produkowane przez takie firmy jak np. Borga, wykorzystywane są jako obiekty magazynowe w gospodarstwach rolnych. Z racji stosowanych w nich arkuszy dachowych zabezpieczających przed skraplaniem, wewnątrz budynków panuje niski stopień wilgotności, co sprawia, że produkty składowane w pomieszczeniu pozostają suche. Dlatego w tego typu magazynach można bez przeszkód przechowywać płody rolne oraz inne towary, które nie są wrażliwe na wahania temperatury. Brak izolacji sprawia, że latem hale magazynowe się bardziej nagrzewają, natomiast zimą panuje w nich niższa temperatura niż w budynkach ocieplonych. Nieizolowane obiekty stalowe pełnią również rolę garaży mogących pomieścić nawet wielkogabarytowe maszyny rolnicze jak np. kombajny zbożowe czy ciągniki o dużej mocy.

Zastosowanie nieizolowanych obiektów w przedsiębiorstwach

Hale stalowe bez izolacji (https://www.borga.pl/hale-stalowe/) to idealne rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na szybkiej budowie obiektu. Takie konstrukcje najlepiej sprawdzają się w firmach jako obiekty magazynowe, w których przechowywany towar nie wymaga skrupulatnych zabezpieczeń. Ponadto, mogą one również służyć do garażowania samochodów ciężarowych w firmach transportowych i jednocześnie pełnić funkcję warsztatów, w których można dokonywać prostszych napraw bez względu na warunki pogodowe.

Niższe koszty budowy hali stalowej bez izolacji

Nieizolowane obiekty stalowe są również tańsze w budowie. Wpływ na to ma kilka czynników. Mniejsza ilość materiałów służących do zmontowania pojedynczej hali przekłada się na krótszy czas, jaki jest potrzebny do wzniesienia budynku.

Similar Posts