Przemysł

Blachy i kraty pomostowe w budownictwie przemysłowym

Blachy i kraty pomostowe w budownictwie przemysłowym

Zarówno blachy pomostowe, jak i kraty perforowane mają szeroki zakres zastosowań w budownictwo przemysłowym i mieszkaniowym. Przy zakupie należy zwracać uwagę na jakość materiału i wykonanie, ponieważ ma to bardzo duży wpływ na trwałość konstrukcji, której staną się elementem.

Czym są kraty pomostowe?

Jak już zostało wyżej wspomniane, kraty pomostowe pełnią wiele różnych funkcji w przemyśle budowlanym. Są bardzo wytrzymałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych, oraz przenoszą obciążenia złożone, jak i skoncentrowane. Dlatego ich zastosowanie jest tak szerokie. Można pogłębić swoją wiedzę na ten temat, zaglądając na stronę firm, gdzie w zakładce dotyczącej krat pomostowych znajdują się różne realizacje wykonane na ich bazie. Kraty pomostowe stanowią elementy ciągów komunikacyjnych, ale też stanowisk roboczych. Można je zauważyć w miejscach użyteczności publicznej, np. na podjazdach dla osób z niepełnosprawnością. Używa się ich także do pokrywania kanałów i zabezpieczania włazów oraz do budowy stopni schodowych ocynkowanych, elewacji, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Za pomocą tych stalowych elementów ażurowych można wykonywać przeróżne konstrukcje, mniej i bardziej eleganckie (czasami wykorzystuje się je także do ozdabiania wnętrz i naprawdę sprawdzają się bardzo dobrze).

Blachy perforowane

Zakres możliwości wykorzystania ich jest bardzo szeroki. Blachy perforowane to inaczej blachy podziurkowane, zapewniające stały dopływ powietrza. Są trwałe, wyglądają estetycznie i łatwo się je przenosi. Mogą mieć różne kształty – prostokąty, kwadraty, trójkąty, a co więcej, niektóre firmy spełniają najbardziej nietypowe oczekiwania klientów w zakresie ich produkcji. Można więc zamówić blachy o różnych oczkach na jednym arkuszu oraz niestandardowe marginesy na arkuszu blachy. Oprócz tego wykonują też na życzenie klienta wedle stosownej dokumentacji blachy wycinane bądź z giętymi elementami. Blachy perforowane używane są także w przemyśle maszynowym, ale też stosuje się je jako element klimatyzacji oraz w budownictwie (konstrukcja płotu, balustrady itp.). Za pomocą tego rodzaju blachy może być osłonięty tył komputera, czy inne przedmioty narażone na uszkodzenie. Z blachy perforowanej wykonuje się także przedmioty biurowe, np. stojaki na długopisy, organizery itd. Oczywiście na tych realizacjach zakres ich użytkowania się nie kończy. Blachy perforowane mają swoje zastosowanie także w przemyśle spożywczym, motoryzacyjnym oraz meblowym. Często stanowią elementy ozdobne w wyposażeniu wnętrz. Wystarczy dopasować ich wzór do konkretnej stylizacji wnętrza i dekoru, aby uzyskać niebanalny efekt.

Zarówno blachy,  jak i kraty pomostowe muszą być zakupione u najlepszego producenta. Warto w nie zainwestować, aby jakość produktu była optymalna. Dobra firma nie tylko wykona zlecenie zgodnie z oczekiwaniami, ale też klient otrzyma fachowe wsparcie techniczne w całym procesie realizacji zamówienia.

Similar Posts