Porady

Remontujemy dom – w jakie akcesoria musimy się zaopatrzyć?

Remontujemy dom - w jakie akcesoria musimy się zaopatrzyć?

Remontowanie domu to proces, do którego trzeba podejść kompleksowo. Tylko wtedy zobaczymy prawdziwe efekty naszych działań. Żeby jednak faktycznie stanąć na wysokości zadania, potrzebujemy wielu akcesoriów: narzędzi ręcznych, elektronarzędzi i sprzętu do malowania. Wymieńmy te najważniejsze produkty, które pomogą w poprawie wyglądu naszego domu.

Narzędzia ręczne – potrzebne nie tylko podczas remontu

Narzędzia ręczne mają to do siebie, że powinny być zawsze pod ręką, bo zdarzają się różne usterki, na jakie zaradzi dobrze dopasowany sprzęt. Co mamy tu zwłaszcza na myśli? Przede wszystkim młotek do przybijania gwoździ, kombinerki do przycinania drutów, poziomicę, dzięki której prace wykonamy w pełni prawidłowo, bo wyeliminujemy wszelkie krzywizny. Co poza tym? Ołówek stolarski do zaznaczania punktów (np. w ścianie do wiercenia), klucze (najlepiej cały zestaw w praktycznej skrzynce), wkrętaki – nie tylko płaskie i krzyżakowe, ale również modele do specjalnego zastosowania, miarka zwijana (do mierzenia) oraz szczypce – niezbędne do wyciągania elementów stałych z różnych powierzchni (jak gwoździe).

Elektronarzędzia – by prace przebiegały szybciej i efektywniej

Bez podstawowych, wymienionych wyżej narzędzi, ciężko się obejść, lecz to dopiero elektroniczny sprzęt pozwala ruszyć z pracą do przodu. Powiemy tak zdecydowanie o wiertarce (nie tylko do wywiercania dziur, ale również do innych zadań jak mieszanie zapraw), wkrętarce (dzięki niej szybko zawiesimy szafkę czy wykonamy niewielkie otwory) oraz szlifierce (nie tylko do szlifowania, ale też do ostrzenia narzędzi, polerowania i czyszczenia). Poza tym warto wspomnieć o wyrzynarce i pilarce. Wiele osób nie odróżnia tych dwóch urządzeń, tymczasem działają one trochę inaczej. Ten pierwszy sprzęt został wyposażony w brzeszczoty, co pozwala na bardziej precyzyjną pracę i wycinanie różnych kształtów, drugim zaś wytniemy rozmaite materiały – od drewna do metalu.

A na koniec malowanie

A po kuciu, przybijaniu i wierceniu powinniśmy wszystko przykryć farbą. W zależności od tego, jaką część domu remontujemy, dostępne są wysokiej jakości farby zewnętrzne i wewnętrzne. Do ich rozprowadzania służą oczywiście wałki i pędzle. Przydają się oczywiście też takie akcesoria jak wiadro budowlane (do mieszania farby), rozpuszczalniki i szpachelki. Nie zapominajmy jednocześnie o odpowiednich przygotowaniach – do tego celu wykorzystajmy folie ochronne i taśmy malarskie. Równie istotna jest drabina, zwłaszcza gdy malujemy wyżej położone ściany i sufity. Czasem wystarczy kij teleskopowy.

Z takim arsenałem niezbędnych sprzętów możemy być pewni, że nasz dom odzyska dawny blask!

Similar Posts