Porady

Tej figurki nie może zabraknąć na Wielkanocnym stole.

krolik wielkanocny

Wielkanocny stół powinien być przede wszystkim kolorowy i radosny. Oprócz wazonu z gałązkami bukszpanu i pisanek nie może zabraknąć królika wielkanocnego. To obowiązkowa ozdoba świąteczna, która powinna znaleźć się w każdym domu!

Wielkanocne dekoracje na stół

Wielkanoc to okres, w którym przyroda budzi się do życia. Na drzewach zaczynają pojawiać się liście oraz kolorowe kwiaty. To radosny okres, sprzyjający rodzinnym spotkaniom. Pozytywną atmosferę podkreślają wielkanocne dekoracje, zdobiące nasze mieszkania. Na uwagę zasługują dekoracje na stół. To w końcu przy nim będziemy spędzać czas z najbliższymi. Jakich ozdób nie może zabraknąć na stole w tym sezonie? Jak co roku stawiamy na kolorowe pisanki. Możemy je namalować sami albo kupić w sklepie. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, w różnych wzorach, rozmiarach. Co więcej, wykonane są z różnych materiałów.

W tym sezonie szczególną popularnością cieszą się styropianowe jajeczka. Te mniejszych gabarytów umieszcza się w słoiczku i stawia na stół jako ozdobę. Obowiązkowo musi znaleźć się obrus albo bieżnik. Jeżeli zastawa stołowa jest minimalistyczna, to zaszalejmy i wybierzmy obrus we wzory. Doskonale sprawdzi się królik wielkanocny, pisanki lub napis „wesołych świąt”. Jeśli postawimy na printy w zastawie stołowej, to niech obrus będzie gładki, jednokolorowy. Wybierajmy barwy, kojarzące się ze świętami, czyli odcienie zieleni oraz żółtego. Możemy przemycić również pastele czy mocne, energetyczne kolory, które ożywią całość.

Królik wielkanocny – figurka, której nie może zabraknąć na wielkanocnym stole

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że królik wielkanocny to ozdoba, której nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Figurka zajączka będzie pięknie komponować się z innymi dekoracjami. W tym sezonie najmodniejsze są króliki drewniane. Choć porcelana wciąż święci triumfy. Przy dużym stole możemy zaszaleć i wybrać kilka figurek bądź jedną dużą. Świetnym rozwiązaniem będzie królik wielkanocny z serwetki. Najlepiej, aby była bawełniana albo lniana. Co więcej, dość prosto się go robi i nie sprawi problemu, nawet jeśli nie jesteśmy artystycznymi duszami. Obok króliczka koniecznie umieśćmy bukiet świeżych kwiatów. A jaki obrus wybrać? Najlepiej w takim kolorze, by komponował się z zajączkiem. Idealnie sprawdzi się mięta lub trawiasta zieleń. Ciekawym rozwiązaniem będzie królik wielkanocny w postaci świecznika. Zadbajmy o świeże świeczki zapachowe, które podkreślą atmosferę i wprowadzą wyjątkowy klimat.

Motyw królika na stole wielkanocnym

Królik wielkanocny na stole pojawia się nie tylko w formie figurek. To także doskonały motyw, który spotykamy na innych ozdobach wielkanocnych. Jeżeli na stole nie mamy zbyt wiele miejsca, zrezygnujmy z figurki. Natomiast zajączek może zagościć na obrusie, bieżniku czy też serwetce, tym samym podkreślając świąteczny charakter. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od naszej kreatywności. Nie bójmy się bawić wzorami i kolorami. Święta Wielkanocne to niezwykle radosny czas, który wymaga wesołych barw.

Similar Posts