Meble

Szafa z lustrem w sypialni – dwie korzyści w jednym meblu!

szafa-z-lusterem-w-sypialni

Podczas urządzania niewielkich pomieszczeń, szczególnie w mieszkaniach o małym metrażu, bardzo chętnie wykorzystywane są patenty mające na celu maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jednym z nich, jednym z najchętniej stosowanych, są szafy z lustrem do sypialni.

Czy sypialnia musi być przestronna?

Sypialnia małżeńska, dziecięca czy młodzieżowa, nie musi być pomieszczeniem o dużych rozmiarach. Najważniejszym meblem jest w niej łóżko, i to ono powinno się tam zmieścić przede wszystkim. Klasyczne mieszkania zazwyczaj nie uwzględniają jednak odrębnego pomieszczenia, które można wykorzystać jako garderobę. Dlatego w sypialni oprócz łóżka i ewentualnych szafek nocnych lub półek zawieszonych przy nim, znajduje się zazwyczaj duża szafa garderobiana. Jej wymiary powinny maksymalnie wykorzystywać dostępną przestrzeń przy wolnej ścianie.

Wygodna szafa na wszystkie ubrania

Często wykorzystywanym rozwiązaniem do niewielkich sypialni są szafy z lustrem z drzwiami przesuwnymi, które oszczędzają dostępną przestrzeń. Są wygodne w użytkowaniu i wysokie – dzięki temu mogą zmieścić wiele ubrań domowników zamieszkujących daną sypialnię. Z tego samego względu szafy z lustrem tego typu, dostępne na przykład na sklep.akord.net.pl – https://sklep.akord.net.pl/103-szafy-z-lustrem, wykorzystuje się w przedpokojach. Z reguły wewnątrz szaf przesuwnych znajdują się zarówno regały, jak i drążki na ubrania zakładane na wieszaki. To sprawia, że mają one wysokie walory funkcjonalne.

Lustro na szafie – optycznie większa przestrzeń

Dzięki pokryciu lustrem części frontu szafy, lub nawet całości, zyskuje się nie tylko możliwość oglądania całej sylwetki w lustrze. Jest to bardzo pożyteczne rozwiązanie również z innych względów. Światło wpadające do pomieszczenia przez okna, oraz światło sztuczne, odbija się wtedy od powierzchni lustrzanych i zapewnia dodatkowe rozświetlenie wnętrza. Tym samym nawet przy stosunkowo niewielkim oświetleniu, lub żarówkach o mniejszej mocy, można „rozszczepić” źródło światła na wiele innych części.

Powierzchnie lustrzane na szafach wykorzystywane są także w celu optycznego powiększenia przestrzeni. Obraz, który odbija się w lustrze w skali 1:1 daje wrażenie, jakby pomieszczenie było niemal dwukrotnie większe, niż jest w rzeczywistości. To powoduje, że czujemy się w nim swobodniej. Takie szafy są więc najchętniej wstawiane do sypialni i przedpokojów o niewielkim metrażu – pełnią funkcję praktyczną, ale również ozdobną – bo lśniące powierzchnie nadają wnętrzu blasku i pogłębiają wrażenie nowoczesności.

Similar Posts