Firmy

Morel Meble Opinie – Jak urządzić salon dla rodziny?

Morel Meble - Jak urządzić salon dla rodziny

Salon jest miejscem spotkań rodzinnych i w ciągu dnia spędzamy w nim dużo czasu. Często jest również połączony z kuchnią, dlatego to głównie w pokoju dziennym koncentruje się wspólne życie domowników. Salon to także miejsce zabawy, relaksu, oglądania telewizji, a niekiedy pełni nawet funkcję sypialni, dlatego jego aranżacja jest tak ważna w zapewnieniu sobie komfortu. Urządzenie funkcjonalnego wnętrza może być problemem szczególnie w przypadku niewielkiego metrażu. Jak więc wybrać meble, aby przestrzeń była odpowiednio zagospodarowana i wygodna w użytkowaniu, a jednocześnie pełniła funkcje reprezentatywną w mieszkaniu?

Urządzenie pokoju wielofunkcyjnego

Najważniejszym etapem przed rozpoczęciem kompletowania wyposażenia do salonu, jest przede wszystkim szczegółowe zaplanowanie całości. Jeżeli chcemy urządzić pokój od podstaw, musimy zdecydować się na konkretny styl wykończenia i pod tym kątem dobierać meble oraz dodatki. Śledząc trendy brażny wnętrzarskiej, z pewnością można zauważyć, że od dłuższego czasu panuje moda na meble nowocześnie wykończone. Nie znaczy to wcale, że takie wyposażenie jest awangardowe i fantazyjne, a wręcz przeciwnie. Nowoczesne meble charakteryzują się prostą konstrukcją, minimalizmem i oszczędnością w zbyt nachalnej dekoracji. Ciekawą ofertę narożników, foteli i sof do salonu można znaleźć wśród oferty Morel Meble. Producent ten w swoich projektach skupia się na tym, aby wypuszczone na rynek meble subtelnie podkreślały urok pokoju, nie przytłaczając go zbyt ekstrawaganckimi detalami. W salonie rodzinnym, ważną rolę odgrywa funkcjonalność, dlatego kolekcja Morel Meble wyróżnia się zastosowaniem praktycznych rozwiązań takich jak możliwość powiększenia narożnika o powierzchnię do spania czy wyposażenie sofy w pojemnik na pościel.

Urządzając salon dla całej rodziny należy dobrze zagospodarować przestrzeń. Głównym punktem pokoju dziennego są bez wątpienia meble wypoczynkowe oraz stół. Mając małe dzieci, warto zwracać uwagę na materiał, z którego wykonane jest obicie sofy czy narożnika. Powinien on być odporny na intensywne użytkowanie i łatwy w czyszczeniu, gdyż podczas codziennych zabaw jest narażony na uszkodzenia. W salonie rodzinnym warto skupić się bardziej na aspektach praktycznych, dlatego łatwiej będzie utrzymać w czystości meble tapicerowane w innym kolorze niż śnieżna biel. Nie znaczy to wcale, że muszą być nudne i bez wyrazu. Firma Morel Meble daje swoim klientom możliwość wyboru koloru oraz materiału obicia, dzięki czemu możemy samodzielnie skonfigurować wygląd sofy, fotela czy narożnika. W przypadku większej rodziny lub częstych odwiedzin gości, do kompletu wypoczynkowego możemy dobrać modne pufy. Zwiększą one ilość miejsc do siedzenia, a dzięki modnemu wykończeniu będą także stanowić element dekoracyjny wnętrza.

Sofa, narożnik czy komplet wypoczynkowy?

W zależności od tego, jaki metraż ma salon, możemy dowolnie konfigurować meble wypoczynkowe. Pojedyncza sofa wcale nie wyklucza posiadania dodatkowych foteli, puf czy krzeseł. Tak samo jest w przypadku narożnika. Wielofunkcyjny pokój ma być wygodny i urządzony tak, aby cała rodzina dobrze się w nim czuła. Dodatkowe miejsca do siedzenia w przypadku licznych domowników są koniecznością, jednak, aby ograniczyć ilość elementów w salonie, warto zdecydować się na większy narożnik z funkcją spania. W ofercie Morel Meble można znaleźć pasujące do siebie komplety lub pojedyncze egzemplarze i samodzielnie skompletować wyposażenie do salonu. Praktycznym dodatkiem będzie stół oraz krzesła, szczególnie jeżeli salon jest połączony z kuchnią i za pomocą wyposażenia chcemy wydzielić strefę jadalnianą. Aranżacja wielofunkcjonalnego pokoju dziennego dla całej rodziny z pewnością wymaga podjęcia niestandardowych kroków. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni oraz wybór mebli wypoczynkowych, które będą jednocześnie modne, eleganckie oraz komfortowe. W takim salonie najważniejsza jest praktyczność, a efekt wizualny można poprawić za pomocą dodatków.

Adres

Morel Meble S.C. POLAND

Luboniec 18,

63-020 Zaniemyśl

Similar Posts