Firmy

CREATON POLSKA WSPIERA ZALESIANIE TERENÓW WOKÓŁ KRAKOWA

Firma CREATON Polska postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić każdego ze 176 uczestników konkursu „Pochwal się swoją TITANIĄ”. Producent wraz z fundacją Aeris Futuro zdecydował się wesprzeć zalesianie zielonych terenów w okolicach Krakowa. Sadzenie miało miejsce na przełomie października i listopada.

Każde ze 176 drzew dedykowane jest jednemu uczestnikowi konkursu. Zadaniem było przesłanie zdjęcia swojego domu pokrytego ceramiczną dachówką TITANIA marki CREATON wraz z krótkim uzasadnieniem wyboru. To podziękowanie za tak duże zaangażowanie w przedstawienie swoich „historii”, jak również kolejny krok Spółki, w kierunku tego, by zrobić coś pożytecznego dla naszej Planety. Każdy uczestnik konkursu otrzyma specjalny certyfikat z lokalizacją GPS, w której jest posadzone drzewo.

Działanie pozwoli skompensować emisję 140 ton dwutlenku węgla i stanowi wkład w ochronę klimatu oraz środowiska naturalnego. To również element realizacji strategii społecznej odpowiedzialności biznesu CREATON Polska. Obecnie, kiedy lasy giną wprost na naszych oczach i wszyscy jesteśmy spragnieni świeżego powietrza, a także bezpośredniego kontaktu z przyrodą, akcje tego typu cieszą i dają nadzieję.

CREATON Polska, którego dachówki ceramiczne i cementowe są wykonane z materiałów przyjaznych środowisku podejmując tę akcję, pozostaje wierny rozwiązaniom proekologicznym będącym ważnym wyznacznikiem działalności firmy. Należą do nich przede wszystkim stała redukcja odpadów, realizacja inicjatyw mających na celu jak najlepsze wykorzystanie surowców naturalnych i zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko, a także podejmowanie działań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju.

Materiały prasowe CREATON Polska

www.creaton.pl

Similar Posts