Meble

Łóżko dla jednej osoby – jaką szerokość wybrać

Wielkość łóżka, materiał, z jakiego jest zrobione i miękkość materaca wpływają na to, czy się wyśpimy. A ponieważ sen ma duże znaczenie dla naszego zdrowia, nie należy tego bagatelizować.

Zdrowy styl życia zakłada, że w łóżku powinniśmy spędzać blisko jedną trzecią doby. Sen pozwala nam zregenerować siły, rzutuje na to, w jaki sposób radzimy sobie ze stresem, jaka jest nasza odporność. Jeżeli nie zadbamy o odpowiednie warunki do spania, to prędzej czy później odbije się to na naszym zdrowiu. Sprawdźmy zatem, jakie łóżko powinniśmy wziąć pod uwagę.

Szerokość łóżka

Przyjęło się, że standardowo dla jednej osoby wystarczy łóżko o szerokości 90 cm. Jest to absolutne minimum, żebyśmy mogli się wyspać i mieć swobodę ruchów. Ale jeżeli mamy do dyspozycji więcej miejsca, aż kusi, żeby w sypialni wstawić łóżko w większym rozmiarze. Z jednej strony przyjemniej będzie się położyć, wiedząc o tym, że mamy więcej miejsca. Z drugiej natomiast dużo ciekawiej wygląda aranżacja sypialni, kiedy łóżko znajdujące się w centralnym punkcie jest większe.

Dobrym rozwiązaniem wtedy będą drewniane łóżka 160×200 The Beds. Wśród modeli o takich wymiarach jest ogromny wybór w zakresie kolorystyki i stylu. Jeżeli szukamy pomysłu jak podkreślić charakter wnętrza i dodać nieco intymnego klimatu, możemy to uczynić właśnie za sprawą łóżka o wyjątkowym designie.

Z jakich materiałów robi się łóżka?

Producenci proponują różnorodne rozwiązania. Możemy wybierać spośród łóżek z płyty, metalu i drewna. Jedne z nich mają obicie, inne nie. W zależności od tego, na jaki materiał postawimy, cechują go inne zalety. Metal będzie względnie tani i odporny, ale przy tym twardy i zimny. Tak samo pod względem cenowym dobrze wypadną płyty, jednak stosowanie sztucznych tworzyw nie jest zbyt dobre, a i jakość pozostawia wiele do życzenia. W końcu są i łóżka drewniane, za które zapłacimy nieco więcej, ale są przy tym trwałe, efektowne i eleganckie. Można je potraktować w kategorii inwestycji w piękną sypialnię i we własne zdrowie.

Zdrowie i wygoda – jakie korzyści dają łóżka drewniane?

Nie bez powodu najczęściej sięga się po drewno. Jego zalety podkreśla się wielokrotnie, a meble drewniane niezmiennie uważa się za luksusowe i eleganckie. Jednak drewno jest warte uwagi nie tylko ze względu na uniwersalność i ponadczasowość.

Jak pokazują badania obecność drewna działa stymulująco i uspokajająco na nasz organizm, a w sypialni nabiera to dodatkowego znaczenia. Z chęcią położymy się na łóżku i odpoczniemy, a przez to, że materiał ten jest ciepły, w przeciwieństwie do zimnego metalu, pobudka i wstawanie również będą milsze. Poza tym przez antystatyczność mogą korzystać z niego alergicy.

Szukając ciekawych łóżek, warto odwiedzić stronę Beds.pl – meble z drewna, jakie proponuje ten producent, są estetycznie wykonane z dobrego gatunku drewna. Dzięki temu zyskujemy gwarancje, że oprócz tego, że w sypialni będzie mebel cechujący się ciekawym designem, mamy wyposażenie, jakie posłuży przez lata.

Similar Posts