Projektowanie

Łazienka loftowa – czym się wyróżnia?

Łazienka loftowa - czym się wyróżnia?

Urządzanie łazienki nie jest tak łatwe i oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Połączenie funkcjonalności z ciekawym designem umożliwi nam właśnie minimalistyczny styl industrialny. Obojętnie jak dużą przestrzenią dysponujemy warto zapoznać się z jego podstawami. Jak stworzyć ładną i praktyczną łazienkę? Podpowiadamy w artykule!

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Przestronne pomieszczenia, surowe materiały, wysokie sufity czy też oszczędność kolorystyczna… Skojarzenia z fabrykami i magazynami są nieprzypadkowe! Lofty narodziły się w Stanach Zjednoczonych – opuszczone budynki poprzemysłowe stały się mieszkaniami i pracowniami artystów, którzy pokochali panujące tam warunki. Cechami stylu industrialnego jest:

  • wykorzystanie cegieł, betonu, stali, kamienia i drewna,
  • dominacja czerni, bieli i odcieni szarości,
  • różnorodność oświetlenia,
  • wysoka funkcjonalność,
  • prostota i spójność.

Łazienka loftowa - meble do łazienki LOFT Decora

Podstawy stylu loft w łazience

Niezwykle ważne dla efektu końcowego jest odpowiednie zaprojektowanie łazienki. Zarówno ściany jak i posadzka powinny nawiązywać do poprzemysłowego klimatu, dlatego warto rozważyć różnorodność wykorzystanych materiałów. Ciekawym wyborem jest zastosowanie biało-czarnej szachownicy z kafli lub imitacji surowych cegieł. Pamiętajmy, że biel i jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie – warto wykorzystać ten zabieg w przypadku małych łazienek, na przykład w bloku. Dodatkowo, już na początku zaplanujmy oświetlenie. Zainstalujmy różne źródła światła – doskonale sprawdzą się czarne reflektory lub lampy, których instalacja i okablowanie jest na zewnątrz. Aby ożywić łazienkę zastosujmy kolorowe dodatki.

Postaw na funkcjonalność!

Łazienka musi przede wszystkim spełniać swoją rolę. Wraz z domownikami zastanówcie się jakie są wasze potrzeby i ustalcie, jaka łazienka będzie dla was najlepsza. Obojętnie czy zdecydujecie się na wannę czy prysznic – niezależnie od wszelkich decyzji skupmy się na aranżacji pomieszczenia tak, aby możliwie najlepiej spełniało swoją rolę. Pomogą w tym również starannie przemyślane meble i dodatki.

Meble i dodatki w industrialnej łazience

W łazience panują bardzo specyficzne i trudne warunki. Wysoka wilgotność i zmieniająca się temperatura mogą negatywnie wpłynąć na łazienkowe akcesoria. Postawny na wytrzymałe meble wykonane z solidnego materiału. Warto w tym celu zapoznać się z ofertą marki LOFT Decora https://loftdecora.pl/ – zarówno meble, jak i dodatki (takie jak wieszaki czy stojaki na ręczniki) są trwałe, uniwersalne i inspirowane stylem industrialnym. Pamiętajmy, że lofty charakteryzuje minimalizm. Zgodnie z zasadą im mniej, tym lepiej postawmy raczej na mniej dodatków i dekoracji – wybierzmy tylko te, które będą funkcjonalne lub wzbogacą łazienkę o ciekawe elementy ozdobne.

Co wyróżnia łazienkę loftową?

Czy warto urządzić swoją łazienkę inspirując się stylem industrialnym? Oczywiście – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań, jednak tego rodzaju aranżacja ma wiele zalet. Zyskujemy przemyślaną przestrzeń, w której dzięki minimalizmowi niezwykle łatwo będzie utrzymać porządek. Łazienki loft są nowoczesne, estetyczne i ponadczasowe.

Similar Posts