Meble

Jaki kolor łóżka do sypialni wybrać aby długo nie wymieniać mebli?

Jaki kolor łóżka do sypialni wybrać aby długo nie wymieniać mebli?

O tym, że łóżko stanowi najważniejszy element sypialni, wie chyba każdy. Kwestie funkcjonalne i praktyczne powinny znaleźć się na pierwszym miejscu, jednak ich wygląd oraz estetyka również muszą być dobrane w sposób przemyślany. Trzeba mieć na uwadze fakt, że z biegiem czasu możemy zapragnąć zmiany wystroju sypialni i wówczas kolor łóżka musi współgrać z nowym wystrojem. Jaki kolor łóżka będzie najbardziej uniwersalny? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Kolor łóżka do sypiali – biały

Biel jest zawsze mile widziana, gdyż jest czysta i bardzo neutralna. Białe łóżka do sypialni pasują do wielu kolorów ścian i aranżacji, zatem łatwo odmienić styl danego wnętrza, nie martwiąc się o to, czy łóżko nadal będzie pasować. Oczywiście wybór łóżka musi być podyktowany konkretnej sypialni. Jeśli urządzamy ją w stylu retro wówczas dobrze, aby miało zdobioną ramę, gdyż w dużym stopniu nawiązuje wtedy do lat 60 i 70. W sypialni o charakterze skandynawskim, minimalistycznym i japońskim najlepiej prezentować się będą łóżka bez wezgłowia. Ważne jest również to aby z bielą nie przesadzić, ponieważ gdy jest jej za dużo, wówczas można poczuć się jak w szpitalu. Aby nie była aż tak dominująca, można dodać kilka akcentów w innym kolorze, jak poduszki czy narzuta. Musi być zachowana równowaga i harmonia.

Jasne barwy są od lat najgorętszym trendem w aranżacji wnętrz. Takie odcienie jak kość słoniowa, beż czy odcienie szarości sprawiają, że wnętrze wygląda świeżo, elegancko i daje duże pole do popisu. Wymagają jednak wzmożonej dbałości o czystość.

Łóżko do sypialni – mocniejsze akcenty

Odcienie zieleni, czerwieni, żółtego, pomarańczowego czy niebieskiego świetnie sprawdzą się w pokojach nastolatków i osób, które lubią silne oraz mocne akcenty kolorystyczne. Łóżko o nasyconej barwie dodaje sypialni energii, charakteru i ciepła. Z pewnością będzie dominującym i przykuwającym wzrok elementem. Z takimi odcieniami lepiej uważać, ponieważ w znacznym stopniu zawężają możliwości aranżacyjne. Jeśli w przyszłości zapragniemy zmianę wystroju czy koloru ścian, takie łóżko będzie stanowić nie lada przeszkodę. Jednak jeśli jesteś zadeklarowanym i dozgonnym zwolennikiem tak soczystych barw i nie będziesz planować żadnych rewolucji remontowych, możesz śmiało postać na któryś z tych barw.

Ciemne łóżko do sypialni – dobry wybór?

Wiśniowa czerwień, butelkowa zieleni, fiolet czy granat to gama kolorów o znacznie bardziej natężonych i nasyconych tonach. Są niezwykle wytworne i eleganckie, nadają wnętrzu klasy. Są jednak zaliczane do kategorii tych odważnych, wyrafinowanych i nie jest to odpowiednia propozycja dla tych, którzy lubią i cenią sobie schludne wnętrze oraz swobodę w zmienianiu stylu wykończenia. Decydując się na taki kolor łóżka, trzeba być na niego mocno zdecydowanym oraz mieć pomysł na taki wystrój sypialni, którymi będzie z nim współgrał.

O czekoladowym brązie, grafitowej szarości czy czerni można mieć jak najlepsze zdanie. To barwy, które zawsze się obronią swoją uniwersalnością oraz elegancją. Pasują do każdego typu aranżacji. Jest to jednak opcja zarezerwowane dla dużych i przestronnych sypialni, gdyż w małych pokojach mogą być przytłaczające i nawet stwarzać depresyjny charakter wnętrza.

Similar Posts