Budowa

Jak obliczyć metry kwadratowe rusztowania?

Jak obliczyć metry kwadratowe rusztowania?

Rusztowanie znacząco ułatwia i usprawnia prace remontowe prowadzone na wysokościach. Wysokie konstrukcje doskonale sprawdzają się zarówno przy budowie domu jednorodzinnego, jak i renowacji elewacji w bloku wielolokalowym. Aby w miarę dokładnie skalkulować koszty związane z zaplanowanymi pracami, wielu inwestorów, zanim rozpocznie budowę, zastanawia się jak obliczyć metry kwadratowe rusztowania.

Rodzaje rusztowań i ich zastosowanie w budownictwie

Rusztowania i Ogrodzenia – Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Odpowiednio dobrane i zamontowane rusztowanie, pozwala na bezpieczną prace na wysokościach. W zależności od przeznaczenia, możemy wyróżnić kilka podstawowych typów rusztowań. Są to między innymi:

– Rusztowania modułowe, których elementy łączy się ze sobą w stałych miejscach. Ten rodzaj konstrukcji często wykorzystywany przy budowie lub remontach przestrzeni przemysłowych lub wież kościołów.

– Rusztowania stojakowe, najczęściej stosowane przy pracach elewacyjnych.

– Rusztowania specjalne, wykorzystywane przy budowie lub renowacji trudno dostępnych miejsc. Można je w łatwy sposób dopasować do wyglądu i kształtu remontowanej konstrukcji.

– Rusztowania ramowe, składające się z pomostów, które są bardzo proste w montażu i demontażu.

Firma ARAD od wielu lat zajmuje się zaopatrzaniem zarówno inwestorów, jak i firm prywatnych w nowoczesne, sprawdzone i bezpieczne rusztowania. Szeroki wybór asortymentu pozwala na dobranie odpowiedniego typu do rodzaju wykonywanych prac.

Kosztorysowanie budowy, czyli jak obliczyć metry kwadratowe rusztowania

Niektóre strony internetowe udostępniają kalkulatory online, jednak uzyskane w ten sposób wyniki nie zawsze są zgodne z prawdą. Przy tego typu obliczeniach, program nie bierze pod uwagę wszystkich zmiennych. Metody obliczania metrów kwadratowych rusztowania uzależnione są między innymi od:

– typu rusztowania,

– wysokości na jakiej będą prowadzone prace,

– liczby osób, które będą poruszać się po rusztowaniu,

– długości rusztowania,

– metod łączeń poszczególnych elementów rusztowania.

Jak obliczyć metry kwadratowe rusztowania ramowego? Na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważnym elementem jest wysokość podłogi. Tzw. wysokość robocza, czyli taka do której sięgają ręce pracownika, będzie natomiast o około 2 metry wyżej. Równie istotna jest szerokość konstrukcji, która powinna być równa szerokości fasady. Rusztowania ramowe są nieruchome, dlatego należy dostosować konstrukcję do szerokości elewacji remontowanego budynku.

Kolejną zmienną, która wpływa na kosztorys rusztowania jest liczba pięter roboczych. W zależności od tego, czy prace zaplanowane są na całej powierzchni fasady budynku, czy tylko na jego szczycie, należy obliczyć ilość platform roboczych, pamiętając, że zazwyczaj ustawiane są w odległości około 2 metrów od siebie.

Jeśli chcesz prawidłowo obliczyć metry kwadratowe rusztowania, musisz także wziąć pod uwagę ilość i wielkość ram z drabinami, które umożliwią swobodne wejście na konstrukcję. Do tego dochodzą ramki, rodzaj podpórek oraz ilość przekątnych. Nie ukrywamy, że kluczowe są tu fachowa wiedza i doświadczenie. W związku z tym warto zwrócić się o poradę do specjalistów. Marka ARAD oferuje wsparcie nie tylko w zakresie obliczania metrów kwadratowych rusztowania, ale także doboru i wynajmu odpowiedniej konstrukcji.

 

 

Znajdziesz nas pod adresem: ul.Muzyczna 2, 55-330 Źródła

lub na naszej stronie: www.ARAD.pl

 

Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia – Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Similar Posts