Porady

Farba magnetyczna – ciekawa nowinka aranżacyjna

Farba magnetyczna – ciekawa nowinka aranżacyjna

Każdy z nas ma mnóstwo magnesów z podróży lub innych drobiazgów (głównie pocztówek i karteczek), które tradycyjnie umieszczamy na drzwiach lodówki lub na tablicy magnetycznej. Co jednak zrobić z tego typu niewielkimi akcesoriami, gdy wspomniane wyżej możliwości nie wchodzą w grę? Odpowiedź jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Zamiast chować cenne bibeloty do szuflady, wybierzmy fragment ściany, który pokryjemy farbą magnetyczną.

Co to jest farba magnetyczna?

Farba magnetyczna to specjalistyczna odmiana tego typu rozwiązania wykończeniowego. Poza swoją podstawową funkcją, czyli kryciem powierzchni na wybrany kolor, dodatkowo sprawia, że obszar, na którym się znajduje zyskuje właściwości przyciągania magnesów. Z czego to wynika? Głównie z faktu, że farba magnetyczna zawiera odpowiednią ilość mikroskopijnych drobinek żelaza. Często można zetknąć się również z łączeniem tego rodzaju pokrycia ścian z farbą tablicową. Zyskujemy wtedy nie tylko możliwość umieszczania w wybranym miejscu magnesów, lecz także pisania po nim kredą. Najczęściej występujące kolory farby magnetycznej to czerń, szarości oraz ich odcienie.

Dominujące kolory farby magnetycznej

Choć kolory farby magnetycznej to głównie czernie i szarości oraz ich ciemniejsze i jaśniejsze warianty – nie oznacza to wcale, że jesteśmy skazani wyłącznie na ten rodzaj barw przy jej stosowaniu. Aby uzyskać inny kolor wystarczy pomalować wpierw wybraną powierzchnię właśnie nią, a następnie nałożyć cienką warstwę typowej farby do ścian. Dzięki zastosowaniu takiego wybiegu mamy wprost nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dominujące obecnie na rynku kolory farby magnetycznej nie muszą oznaczać jakichkolwiek ograniczeń.

Gdzie można wykorzystać farbę magnetyczną?

Przykładowe miejsca, w których bardzo dobrze sprawdzi się farba magnetyczna, to głównie przestrzenie takie, jak kuchnia, home office czy pokój dziecinny. Połączenie jej z tablicówką podniesie znacznie funkcjonalność tak pomalowanego rejonu ściany. Jeżeli pracujemy w domu, tak zaaranżowany rejon nad biurkiem pozwoli uniknąć konieczności wieszania tablic korkowych, a z nimi wszelkiego typu pinezek, szpileczek etc. Naturalny kolor farby magnetycznej, czyli czerń – pomoże w koncentracji i skupieniu się na pracy.

Pokój dziecinny to również przestrzeń, w której sprawdzi się farba tego rodzaju. Magnesy posiadają dla maluchów niekłamany i silny urok. Ściana ich pokoju, pomalowana farbą z drobinkami metalu ułatwi naukę – początkowo liter, cyfr oraz pisania, a w dalszym okresie nauki zastąpi tablice zawieszane na wkrętach.

Naturalny kolor tej farby najlepiej sprawdzi się w…

Minimalistyczna czerń farby magnetycznej będzie świetnie prezentować się w aneksie kuchennym mieszkania w stylu loftowym. Mając tak urządzony dom, nie musimy obawiać się, że ten kolor będzie budził poczucie braku harmonii. W większości przypadków wnętrza stylizowane na przestrzenie fabryczne są stosunkowo chłodne. Tu czerń pasuje idealnie. Dodatkowo – przy użyciu magnesów możemy umieszczać na tak pomalowanej ścianie dodatki, które uatrakcyjnią i podkreślą miejski charakter naszego mieszkania – np. stary plan miasta lub fotografię wielkomiejskiego pejzażu.

Farba magnetyczna to pomysłowe i stosunkowo młode rozwiązanie na rynku materiałów wykończeniowych. Jest łatwa w aplikacji, nie kapie i nie sprawia większych problemów, gdy chcemy się jej pozbyć ze ściany. Jej zastosowanie pozwala na zwiększenie funkcjonalności wybranego obszaru mieszkania, zgodnie z naszymi specyficznymi potrzebami.

Similar Posts