Porady

Drzwi jako element aranżacji wnętrz

Drzwi jako element aranżacji wnętrz

Drzwi nie stanowią jedynie wejść do poszczególnych pokoi. Ich wygląd ma ogromny wpływ na estetykę panującą w danym wnętrzu. Odpowiednio dobranymi drzwiami można nadać pomieszczeniu określonego charakteru, a nawet niemal całkowicie zmienić jego styl. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat roli, jaką w aranżacji wnętrz pełnią drzwi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi do domu lub mieszkania?

Drzwi do domu lub mieszkania muszą spełniać szereg niezwykle istotnych funkcji. Aby zapewnić prywatność, powinny mieć właściwości dźwiękoszczelne. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy w domu mieszka więcej niż jedna osoba. Wedle potrzeby drzwi mogą być zaciemnione, aby nadać wnętrzu intymności, lub przeszklone, aby je rozjaśnić. Dobrej jakości drzwi wewnętrzne powinny być termoizolacyjne, co podnosi energooszczędność domu. Drzwi stanowią również ważny element w procesie aranżacji wnętrza. Odpowiednio dobrane już od progu wpływają na charakter pokoju, ich fason powinien zatem być  dobrze przemyślany.

Obecnie na rynku istnieje niezwykle szeroki wybór różnego rodzaju drzwi wewnętrznych. Dzięki takiej różnorodności nawet najbardziej kreatywni projektanci mogą zrealizować swoją wizję. O pomoc przy wyborze drzwi do mieszkania lub domu warto poprosić profesjonalną, doświadczoną firmę, taką jak np. Salon Domega w Poznaniu. Obecnie bardzo modne są monochromatyczne wnętrza, w których kolorystyka powinna być spójna, a nawet jednolita. Różnorodność powinna natomiast występować w fakturach i formach, dlatego chętnie wybierane są  modele jednobarwne, np. białe albo beżowe, o drewnianej fakturze, która nadaje wnętrzu przytulnego klimatu.

Praktyczna aranżacja wnętrz

Dom nie powinien być jedynie gustownie urządzony. Ważne, by był również funkcjonalny. Drzwi, jako istotny element aranżacji wnętrz, mają na to ogromny wpływ. Warto zadbać o to, aby otwierały się w sposób, który nie będzie blokował ciągu komunikacyjnego, ponieważ może być to nie tylko uciążliwe, ale w niektórych przypadkach nawet niebezpieczne. Rekomendowane jest, aby na korytarzu, który zazwyczaj nie jest zbyt dużych rozmiarów, drzwi otwierały się do środka pokojów, ponieważ wówczas nie będą blokowały przejścia. Nie będą także uderzały o siebie nawzajem, co wpłynie nie tylko na komfort użytkowania, ale i na trwałość drzwi.

Odpowiednio dobrane drzwi mogą niesamowicie podkreślić charakter danego pomieszczenia. Dzięki ogromnej różnorodności modeli można zrealizować nawet najbardziej kreatywną wizję.

Similar Posts