Porady

Dom pod klucz, czyli szybkie i łatwe rozwiązanie

Dom pod klucz, czyli szybkie i łatwe rozwiązanie

Posiadanie własnej nieruchomości na własność to marzenie niejednego z nas. Nie ważne czy to dom czy mieszkanie, ważne, że swoje. Oba rodzaje nieruchomości nieznacznie różnią się od siebie, dlatego na samym początku warto wybrać idealne rozwiązanie. Przyjrzyjmy się zatem rozwiązaniom.

 1. Zalety mieszkania oraz domu. 
 2. Budowa domu krok po kroku

Zalety mieszkania oraz domu

Na samym początku wybierania nieruchomości należy sprawdzić, która lepiej sprawdzi się dla nas.

I tak też, w przypadku mieszkań. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że zazwyczaj znajdują się w doskonałej lokalizacji, blisko centrum miasta, dając dostęp do sklepów spożywczych, ale również szkół czy miejsc potencjalnej pracy. Oszczędność czasu czy koszty dojazdu to także niezwykle istotna zaleta posiadania mieszkania. Kolejnym aspektem jest poczucie bezpieczeństwa. Mieszkając w bloku, posiadając bliskich sąsiadów czujemy się o wiele bezpieczniej, aniżeli w domu wybudowanym pod lasem, gdzie do najbliższego sąsiada mamy kilkaset metrów. Nieruchomość w budynku wielorodzinnym to także pewnego rodzaju wygoda. W końcu to spółdzielnia zajmuje się wszelkimi remontami klatki schodowej, ociepleniem budynku czy zimą, odśnieżaniem chodników.

Dom jednorodzinny posiada szereg zalet. Niewątpliwie, najważniejszym aspektem jest prywatność. Jeśli zależy ci na spokoju, budowa domu będzie zdecydowanie dla ciebie. Ponadto, coś, o czym nie można zapomnieć, a mianowicie własny kawałek ogródka. Urządzonym ogrodem pochwalisz się swoim bliskim podczas przyjęć organizowanych na świeżym powietrzu. To doskonałe miejsce na spędzanie czasu z bliskimi. Niezwykle istotny jest również garaż.

Budowa domu jest jednak niewątpliwie trudnym i ciężkim procesem. Dowiedz się więcej.

Budowa domu krok po kroku

Planujesz budowę domu? To bardzo długa droga, a także wiele formalności do załatwienia. Zalety budowy domu to między innymi dowolność wyboru materiałów wykonania, ale także, własny wybór lokalizacji czy możliwość wyboru własnego projektu. Pamiętajmy, że projekty domów różnią się od siebie i warto zdecydować się na dom, który będzie odzwierciedleniem naszych marzeń, ale także, niech będzie to nieruchomość funkcjonalna. 

Budowa domu krok po kroku: 

 • zakup działki,
 • wybór projektu domu,
 • ogrodzenie działki,
 • wytyczenie fundamentów,
 • wyrównanie terenu,
 • budowa fundamentów, 
 • wykonanie ścian zewnętrznych,
 • wykonanie stropu dachowego,
 • wykonanie betonowych schodów,
 • wykonanie konstrukcji dachowej oraz komina,
 • montaż okien i drzwi,
 • wykonanie instalacji.

To tylko najważniejsze etapy budowy tej nieruchomości. Pamiętaj jednak, że by mieć idealny dom należy wypełnić szereg formalności, które nierzadko rozkładają się bardzo mocno w czasie. Zastanów się zatem, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie dom pod klucz. Gotowy dom może okazać się dla ciebie lepszym wyborem, dzięki któremu oszczędzisz czas.

Dom pod klucz w stanie deweloperskim

Jak już zostało wspomniane, budowa domów jednorodzinnych nierzadko jest skomplikowanym procesem. Dlatego przyjrzyj się domom pod klucz. Stan deweloperski to nic innego, jak przygotowanie nieruchomości pod kątem doprowadzenia przyłączy czy ociepleniem budynku. To tak zwany stan surowy, gdzie prace wykończeniowe są po stronie kupującego nieruchomość. Budowa domu pod klucz to nic innego jak inwestycja deweloperska. W związku z tym, kupujący odbiera gotową nieruchomość, którą wyremontuje według własnego gustu. 

Nowy dom pod klucz zazwyczaj pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów, a także na zaoszczędzenie czasu czy stresu związanego z formalnościami. W końcu, budową domu zajmie się wykwalifikowana firma. Sprawdź sam: https://www.danwood.pl/pl/wohnart/.

Similar Posts