Ogród

Baseny poliestrowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Każdy z nas marzył kiedyś o odrobinie luksusu, jaki może nam zapewnić kąpiel w ogrodzie. Baseny poliestrowe nie dają nam taką możliwość, ale także zapewniają higienę oraz bezpieczeństwo. Jakie jeszcze inne korzyści niosą one ze sobą?

1. Baseny poliestrowe – wybór najlepszego materiału?

2. Higiena basenu – podstawa oraz bezpieczeństwo

3. Jak dbać o baseny poliestrowe zimą oraz nocą?

Baseny poliestrowe – wybór najlepszego materiału?

Na rynku istnieje szereg różnych dostępnych basenów ogrodowych. Niektóre z nich są wykonane z poliestru, inne zaś z polipropylenu i żelbetonu. Jednakże to poliester jest wyborem najlepszym pod względem jakości wykonania oraz trwałości.

Wykorzystany materiał nie jest dodatkowo łączony z różnych płyt. Dzięki temu unikniemy, że cała konstrukcja naszego basenu rozszczelni się z upływem czasu. Ponadto jest on odporny na oddziaływanie gorących temperatur i chemii. Dlatego baseny poliestrowe nie ulegają uszkodzeniu.

Higiena basenu – podstawa oraz bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy z basenu ogrodowego będą korzystać tylko dorośli, czy także dzieci – pielęgnacja i higiena to podstawa. Dzięki doborowi odpowiednich filtrów utrzymamy czystą wodę, pozbawioną niebezpiecznych bakterii.

Pompę filtrową, która znajduje się w podstawowym wyposażeniu, warto wzmocnić działaniem skimmera. Jest to dodatkowy filtr, który uzdatnia wodę oraz pomaga w zbieraniu wszelkich zanieczyszczeń takich jak kurz, liście, czy gałęzie.

Ponadto skimmer umożliwia dozowanie środków chemicznych jak na przykład tabletki chloru. Decydując się na niego, nie tylko poprawimy jakość wody w naszym basenie, ale także wydłużymy czas działania pompy filtrowej. Warto go zakupić nawet w przypadku małych zbiorników wodnych.

Jak dbać o baseny poliestrowe zimą oraz nocą?

Nawet latem temperaturą nocą znacznie spada. Może to przyczynić się do znacznego wychłodzenia wody w basenie. Zimą zaś tego rodzaju zbiorniki są narażone na szereg niebezpiecznych, czynników zewnętrznych. Z pomocą przychodzą zadaszenia basenowe. Umożliwiają one szybkie przykrycie basenu na okres nieużytkowania.

Zadaszenie basenowe może być bardzo pomocne także przy zachowaniu czystości wody, jak i przedłużenie sezonu kąpielowego. Zakrywanie zbiorniku co noc, umożliwia utrzymanie optymalnej temperatury wody przed dłuższy czas. W efekcie czego będziemy mogli znacznie dłużej cieszyć się wypoczynkiem w basenie ogrodowym.

Baseny poliestrowe stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o basenie ogrodowym. Szybki, nieinwazyjny montaż oraz wykorzystane materiały umożliwiają długą, bezkompromisową zabawę. Basen tego rodzaju spełni wymogi nawet najbardziej wymagającego klienta.

Similar Posts