Porady

Jak przegonić gołębie z parapetu, balkonu, dachu, elewacji czy ogrodu?

Jak przegonić gołębie z parapetu, balkonu, dachu, elewacji czy ogrodu?

Gołębie często siadają na parapetach, balkonach oraz dachach, przez co niszczą elewację, zapychają rynny, a nawet roznoszą groźne choroby. Dodatkowa brudzą i hałasują, a nawet mogą powodować alergię. W jaki sposób się ich pozbyć zgodnie z prawem? Na szczęście istnieją humanitarne i skuteczne sposoby, aby pozbyć się niechcianych ptaków z naszego otoczenia oraz zabezpieczyć przed ich powrotem.

Jakie są sprawdzone sposoby, aby legalnie odstraszyć gołębie z balkonu?

Jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod, a przy tym bezinwazyjną i ekonomiczną na pozbycie się gołębi z balkonu jest specjalna siatka. Zapewnia ona barierę, której ptaki nie mogę przekroczyć. Dodatkową ich zaletą jest to, że wyglądają estetycznie i po zamontowaniu są praktycznie niewidoczne.

Inne skuteczne zabezpieczenia przeciw ptakom (ropeexpert.pl/zabezpieczenia-przeciw-ptakom-warszawa/) na balkonie to:

  • kolce,
  • siatki,
  • dziecięce wiatraczki,
  • odstraszający zapach,
  • spraye i żele.

Skuteczne metody na pozbycie się gołębi z parapetu.

Żeby powstrzymać gołębie przed lądowaniem na parapecie można użyć naklejki na szybę, na której będzie wizerunek ptaka drapieżnego. Można także zastosować kolce na ptaki, które można zakupić w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do wąskich lub szerokich parapetów.

Na okno można także zamontować specjalną siatkę na gołębie. Uniemożliwi to siadanie ptakom na parapecie i takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w blokach, kamienicach, biurowcach jak i budynkach jednorodzinnych.

Jak przepędzić gołębie z ogrodu?

Do ogrodu można zastosować wiele różnych rozwiązań. Najpopularniejsze są drewniane lub metalowe słupki, na które nakrywa się plastikową butelkę. Podczas wiatru butelka wydaje nieprzyjemne dźwięki, dzięki czemu ptaki nie przylatują do ogrodu.

Dobrym sposobem są również drewniane lub plastikowe wiatraczki, które wyglądam i hałasem odstraszają ptactwo. Można także zdecydować się na specjalne odstraszacze dźwiękowe lub ultradźwiękowe, wyposażone w specjalny detektor ruchu.

Co zrobić, żeby ptaki nie siadały na dachu lub elewacji budynku?

Najprostszym rozwiązaniem jest specjalna siatka przeciw gołębiom. W ten sposób można skutecznie zabezpieczyć szczeliny wentylacyjne oraz wnęki dachowe, gdzie często siadają, a nawet zamieszkują gołębie.

Można zastosować brudzący żel na dachu, który jest nietoksyczny i całkowicie bezpieczny dla ptactwa. Gołąb, który pobrudzi sobie kończyny, szybko odleci i zostanie zniechęcony do ponownego przylotu.

Dobrym sposobem są również akcesoria uniemożliwiające ptakom siadanie na elewacji budynku jak np. kolce lub specjalna siatka. Dzięki zamontowaniu takich akcesoriów mamy pewność, że żaden ptak nie usiądzie na gzymsie, parapecie czy skraju dachu. 

Preparaty na parapet czy do ogrodu możemy zastosować samodzielnie. Natomiast w przypadku środków i akcesoriów na elewację i dach budynku, najlepiej jest zlecić takie działania alpinistom przemysłowym. Specjaliści od wysokości posiadają odpowiednie narzędzia alpinistyczne, aby bezpiecznie pokryć dach czy elewację środkiem odstraszającym gołębie.

Similar Posts