Porady

Jakie rośliny balkon? Krótki przewodnik

Jakie rośliny balkon? Krótki przewodnik

Rośliny na balkon nie muszą być trudne w uprawie. Jakie gatunki najlepiej sprawdzą się na balkon, aby wyglądał pięknie i nie był czasochłonny w pielęgnacji?

W sprzedaży można znaleźć obecnie różnorodne rośliny, które doskonale rosną także na balkonach. Przed zakupem warto jednak zapoznać się z dostępnymi gatunkami oraz z zasadami ich pielęgnacji.

Jakie rośliny mogą sprawdzić się na balkonie? Jak o nie zadbać, aby rosły zdrowo i prezentowały się pięknie?

Pelargonie i petunie

To prawdziwa klasyka, jeśli chodzi o kwiaty balkonowe. Pelargonie i petunie przyciągają uwagę swoim pięknym wyglądem. To gęste, kolorowe rośliny, które będą ozdobą każdego balkonu.

Do wyboru są różne kolory tych kwiatów, wśród których najbardziej popularne to czerwień, róż oraz biel.

Najczęściej pelargonie i petunie zakupić można jako gotowe kwiaty, które po prostu można umieścić na swoim balkonie w dekoracyjnych skrzynkach lub innych typach donic. Należy je regularnie podlewać i nawozić.

Groszek pachnący

Na balkon ciekawą propozycją będzie także groszek pachnący. To roślina pnąca, która może wspaniale zazielenić każdy balkon.

Groszek pachnący lubi stanowiska słoneczne, ciepłe. Należy pamiętać o jego regularnym podlewaniu oraz usuwaniu ewentualnych chwastów. Zleca się także stosowanie specjalnych nawozów wieloskładnikowych, na przykład od firmy Substral, które dostarczają roślinie niezbędnych składników odżywczych.

Zioła

Na balkon można wybrać także zioła. To zarówno piękne, jak i praktyczne rośliny, które sprawdzą się w kuchni. Do dyspozycji jest szeroka gama różnych ziół, które sprawdzą się w uprawie balkonowej, na przykład mogą być to:

  • pietruszka,
  • koperek,
  • szczypiorek,
  • bazylia,
  • tymianek,
  • rozmaryn,
  • oregano.

Dodatkowo, można także wybrać inne rodzaje roślin jadalnych, m.in. sałatę albo rukolę.

Oczywiście, to jedynie przykładowe rośliny, jakie mogą zagościć na balkonie, ponieważ do dyspozycji jest ich znacznie więcej. Można zarówno zakupić gotowe sadzonki i wysadzić je do doniczek, jak również zdecydować się na wysiew roślin z nasion.

 

Similar Posts