Montaż konstrukcji stalowej z roku na rok zyskuje na popularności wśród przedsiębiorców. Jeśli porównać względem tradycyjnego budownictwa czas jego wykonania i konieczne koszty, nie ma w tym nic dziwnego. Doświadczony generalny wykonawca może cały proces przeprowadzić znacznie szybciej i taniej. Hale przemysłowe natomiast pozostają bardzo praktyczne i sprawdzają się w naprawdę wielu gałęziach przemysłu. Zainteresowany? Poznaj kolejne etapy realizacji montażu konstrukcji stalowej.
Montaż konstrukcji stalowej Opolskie
Generalny wykonawca ma cały szereg obowiązków do spełnienia. Aby montaż konstrukcji stalowej doszedł do skutku, musi wykonać kilka konkretnych kroków. Jak przebiega proces realizacji takiej budowy?
Projekt i specyfikacja
Podstawą każdej budowy jest dobrze sporządzony projekt i odpowiednia specyfikacja. Także hale przemysłowe muszą być przede wszystkim dobrze zaplanowane. Dlatego sam projekt budowy należy oddać w profesjonalne ręce – wykonuje go doświadczony architekt, z którym ściśle współpracuje generalny wykonawca. W tym procesie uczestniczy również sam przedsiębiorca, ponieważ istotną rolę odgrywają jego potrzeby i plany, a także sama specyfika branży, w której się obraca. Zatem projekt i specyfikacja są początkiem nie tak długiej drogi, którą kończą dobrze wykonane hale przemysłowe. Dlaczego to takie ważne? Pozwala na precyzyjne zaplanowanie kosztów i zebranie niezbędnych komponentów.
Pozwolenia
Niezależnie od tego, jakie budownictwo wybierasz, zawsze potrzebujesz do rozpoczęcia przedsięwzięcia wielu zgód. Prawidłowo wykonany projekt i jego specyfikacja okazują się podstawą do ich uzyskania. Najważniejsza jest oczywiście sama zgoda na budowę, niemniej montaż konstrukcji stalowej to także odpowiedzialność za ludzi. Przedsiębiorca i generalny wykonawca muszą zatem zadbać o spełnienie rygorystycznych wymogów BHP.
Przygotowanie terenu pod hale przemysłowe
Dopiero po sporządzeniu projektu i zdobyciu właściwych pozwoleń można przejść do samego działania. Montaż konstrukcji stalowej wymaga przede wszystkim odpowiedniego przygotowania terenu. Należy wyrównać go, by postawione w tym miejscu hale przemysłowe były trwałe i stabilne. W ten sposób posłużą ci naprawdę długo bez konieczności poprawek.
Montaż elementów nośnych i wzmocnień
Nie ma co ukrywać – montaż konstrukcji stalowej jest trwały przede wszystkim dlatego, że posiada dobrze dobrane i precyzyjnie połączone ze sobą elementy nośne i wzmocnienia. Powszechnie wykorzystywane są tu szkielety prętowe, jednak musisz pamiętać, że to nie reguła. Ostateczną decyzję dotyczącą konkretnego zlecenia podejmuje generalny wykonawca w porozumieniu z architektem i samym przedsiębiorcą. Połączenie elementów nośnych z kratownicami dachowymi zapewniają wytrzymałe stalowe śruby. Aby konstrukcja hali przemysłowej była funkcjonalna i odporna na uszkodzenia, całość podtrzymują profile wzmacniające.
Wykończenie konstrukcji stalowej
Montaż konstrukcji stalowej zamyka wykończenie z izolowanych płyt lub kaset, które wypełnione zostają pianką poliuretanową, wełną mineralną i styropianem. Dzięki temu są dobrze wyizolowane, a do tego cechują się funkcjonalnością przy jednoczesnym zachowaniu estetyki.
Generalny wykonawca Opolskie
Montaż konstrukcji stalowej to poważna inwestycja. Jest oczywiście tańszy i przebiega szybciej niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. Mimo to pamiętaj, że wewnątrz w przyszłości pracować będą ludzie, a więc priorytetem jest ich bezpieczeństwo. Dlatego wybrany przez ciebie generalny wykonawca musi wyróżniać się wieloletnim doświadczeniem. Lepiej jest zatrudnić osobę znającą konkretny region, która zawsze będzie w pobliżu. Dla przedsiębiorcy to gwarancja dobrej współpracy bez przestojów i z pozytywnym zakończeniem.