Dekoracje

Jak dokonać najlepszego wyboru tapety ściennej?

Pomieszczenie, w którym ma znajdować się tapeta ścienna

Nie bez znaczenia jest rodzaj miejsca, w jakim planujemy położenie tapety na ścianę. Szczególną uwagę należy zwrócić na warunki panujące w danym pomieszczeniu. O ile w salonie, sypialni, czy też pokoju dziecięcym nie panuje duża wilgoć, o tyle w kuchni i jadalni już tak. Najlepszym rozwiązaniem do tego typu pomieszczeń są tapety winylowe. Produkty tego typu można obejrzeć i zakupić w sklepie 4wall.pl. Ich cechą charakterystyczną jest odporność na zmywanie. Osadzający się na ich powierzchni tłuszcz nie wnika w strukturę a jedynie pozostaje na powierzchni i daje się w łatwy sposób usunąć. Tapety winylowe można stosować także w innych pomieszczeniach. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie może dojść do otarć oraz uszkodzeń. Niegroźne im dosuwanie mebli, czy też ścieranie kurzu. W przypadku pozostałych pomieszczeń takich jak salon, sypialnia lub pokój dziecięcy można zastosować zarówno tapety winylowe, jak i fizelinowe. Ten drugi rodzaj pokrycia również znajduje się w sklepie 4wall.pl i jest on wystarczająco wytrzymałym materiałem do pokrycia ścian w pokojach oraz na korytarzu.

Wybór odpowiedniego wzoru tapety dobranej do wnętrza

Każdy rodzaj tapety bez względu na materiał, z jakiego został wyprodukowany, dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych. Najnowocześniejsze wzory tapet ściennych przeznaczonych do sypialni oraz salonu to kwiaty marokańskie oraz ornamenty. W zależności od upodobań oraz stylu wnętrza, wzory te mogą być bardziej lub mniej widoczne. NIezwykle modne w ostatnim czasie stały się tapety w nowoczesnym stylu, a przede wszystkim wzory typowo geometryczne.

Obecny hit – tapety geometryczne

Innym rodzajem tapet, wymagającym odpowiedniej stylizacji pomieszczenia, są te pokryte kontrastowymi wzorami geometrycznymi. To bardzo stylowe rozwiązanie, szczególnie korzystnie wygląda w ciemnych barwach. Tapety ścienne tego typu sprawdzą się tylko w pomieszczeniach o jednolitych kolorystycznie meblach, dopasowanych do nich dywanach oraz małej ilości dekoracji. Nie wchodzą tu w grę żadne obrazy ani dekoracje na ścianach. Na szczególną uwagę zasługuje oferta tapet przeznaczonych do pomieszczeń kuchennych. Te bardzo często użytkowane wnętrza powinny mieć swój styl. Jeśli mu go brak, tapeta jest jedynym rozwiązaniem tego problemu. Z wykorzystaniem tapet kuchennych, możliwe jest uzyskanie efektu w stylu prowansalskim, glamour, retro lub industrialnym. Wybór wzoru należy dopasować do obecnego wystroju, wówczas zostanie zachowana harmonia stylizacji.

Similar Posts