Porady

Chcesz mieszkać w Krakowie w otoczeniu zieleni? Te dzielnice są dla Ciebie!

Chcesz mieszkać w Krakowie w otoczeniu zieleni? Te dzielnice są dla Ciebie!

Marzysz o mieszkaniu w Krakowie, które z jednej strony zapewni Ci bezproblemowy dostęp do miejskich udogodnień, a z drugiej spokój i wypoczynek na terenach zielonych? Sprawdź, które dzielnice spełnią te oczekiwania.

Kameralne Swoszowice

Dzielnica położona jest w południowej części miasta. W jej krajobraz wpisały się jednorodzinne domy i kameralne osiedla. Nowych mieszkańców w te okolice przyciąga dobry dostęp do szkół, przedszkoli, placówek medycznych i lokali handlowo-usługowych. Nie bez znaczenia są również miejsca sprzyjające aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Swoszowice słyną w całej Polsce z otoczonego parkiem uzdrowiska, w którym można skorzystać z szerokiej oferty zabiegów rehabilitacyjnych i SPA. Na uwagę zasługuje również rozległy park Maćka i Doroty, w którym znajdują się place zabaw z huśtawkami i piaskownicą dla dzieci oraz boiska do gier zespołowych. Wiele gatunków drzew i krzewów sprzyja wypoczynkowi od ulicznego zgiełku i wyciszeniu się. Na korzyść Swoszowic przemawia także dogodne położenie, umożliwiające szybki dojazd do Tyńca, który znany jest ze wzniesionego na skale opactwa benedyktynów. Jeśli szukasz miejsca do spacerów, jazdy na rowerze czy pikniku z bliskimi, koniecznie musisz się tam wybrać.

Prężnie rozwijająca się dzielnica przyciąga deweloperów, którzy projektują inwestycje wpisujące się w kameralny charakter Swoszowic. Przykładem jest inwestycja Panorama Kliny na styku Dębnik i Swoszowic, w skład której wchodzą trzy trzypiętrowe budynki mieszkalne wielorodzinne oraz w późniejszym etapie domy w zabudowie szeregowej.

Przyjazne dla mieszkańców Dębniki

Niejednokrotnie słyszy się, jak ludzie podkreślają magię Krakowa. Dzielnice takie Dębniki z pewnością przyczyniają się do stworzenia takiego wrażenia. Z jednej strony w tej części miasta mieszkańcy mają szerokie możliwości rozwoju (dzięki dostępowi do miejsc pracy, szkół i uczelni), a z drugiej, mogą wypocząć na dostępnych tu terenach zielonych. Przykładem jest malowniczy Park Dębnicki, na którego tyłach znajduje się neorenesansowy pałac Lasockich. Do jednych z symboli dzielnicy należy zalew Zakrzówek, w którego sąsiedztwie są grupy skałek i ścian skalnych, nazywane Skałkami Twardowskiego.

Popularny Zwierzyniec

Kto chociaż raz był w Krakowie, z pewnością miał okazję poznać tę pełną urokliwych miejsc dzielnicę. Zwierzyniec jest wprost stworzony dla osób, które cenią sobie bliski kontakt z naturą i lubią aktywnie spędzać czas. W sobotnie lub niedzielne popołudnia można pospacerować z bliskimi po Ogrodzie Zoologicznym, lub Lasku Wolskim, który nie bez powodu może być określony jako „zielone płuca Krakowa”. Rozległy las przyciąga miłośników joggingu, jazdy na rowerze i pieszych wycieczek. Zwierzyniec słynie także z kopców: Piłsudskiego i Kościuszki, z których rozciąga się piękny widok na panoramę stolicy Małopolski. Mieszkańcy Zwierzyńca chwalą sobie także możliwość wypoczynku w malowniczym Parku Decjusza, którego ozdobą jest XVI wieczna Willa.

Similar Posts